Ana SayfaÇevreEnerji Kimlik Belgesi olmayana satış yok

Enerji Kimlik Belgesi olmayana satış yok

Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu, enerji kimlik belgesi olmayan binalarda 1 Ocak 2020’den itibaren alım, satım hatta kiralama yapılamayacağı uyarısında bulundu.  

KAYSERİ – Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, binaların enerjiyi daha verimli ve tasarruflu kullanmaları için kimlik kartı bulundurma zorunluluğunun olduğunu söyledi. Belediye olarak enerjiye büyük önem verdiklerini ve bu amaçla tasarruf sağlanması için binalarda mesken ruhsatı aşamasında kimlik belgesi istendiğini hatırlatan Başkan Palancıoğlu, belgesi olmayan binalarda 1 Ocak 2020’den itibaren alım, satım hatta kiralama yapılamayacağını kaydetti.

Enerji kimlik belgesi ile binalarda rekabet oluşuyor

Binalarda ısı yalıtım yapılarak yalıtımın yaz aylarında sıcağı duvardan geçirmeyerek evi serin tuttuğunu ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve doğa dostu bir belediyeyiz. Enerji doğal kaynaklardan tedarik edildiğinden dolayı bu kaynakları tasarruflu kullanmalıyız. Bu amaçla binalara Enerji Kimlik Belgesi verilerek binalarda bir bakıma rekabeti oluşturuyoruz. Binalardaki kimlik belgesi ayrıca evlerin mali değerini de artırmaktadır. Ev satın almak veya kiralamak isteyenler evlerin enerji kimliğe bakarak bilgi sahibi olmaları gerekir” dedi.

Melikgazi’nin 2020 ulaşım ve altyapı planı hazır

Diğer yandan Melikgazi Belediyesi olarak 2020 yılında yapılması gereken hizmetler ve yatırımlar için birimler ile planlama çalışmaları yaptıklarını açıklayan Başkan Palancıoğlu, “Melikgazi hem nüfus hem de yoğunduk olarak Kayseri’nin en büyük ilçelerinden olduğu için yatırım miktarı da büyük. Şimdiden ilkbahardan başlayıp yazın sonuna kadar devam edecek yol, kaldırım yapımı, bakım onarım ve altyapı işleriyle ilgili planlama çalışmalarını yapıyoruz. Özellikle Kayserigaz, KASKİ, Telekom gibi tüm altyapı şirketleriyle 2020’de yapılması gereken planları konuşuyoruz. 2020 yılında çok daha nitelikli hizmeti vatandaşlarımızla buluşturacağız. Melikgazi için canla başla çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar