Ana SayfaGündemEngelliler iftar sofrasında buluştu

Engelliler iftar sofrasında buluştu

ADIYAMAN – 25.04.2022 – HİBYA – Adıyaman Müftülüğü engelli vatandaşları iftar programında buluşturdu.İftar programında bir araya gelen engelli vatandaşlar hoşça vakit geçirdi.

Adıyaman il müftülüğünün organize ettiği iftar buluşmasına Vali Mahmut Çuhadar İl Müftüsü Mehmet Taşcı engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Görme engelli Ümit Şahin’in açılış Kuran’ı Kerim’i ile başlayan programda duygulu anlar yaşandı. İftar yemeği öncesi davetlilere hitaben bir konuşma yapan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Mübarek Ramazan ayının kardeşlik, dostluk ve mağfiret ayı olduğunu hatırlatarak bu tür iftarların birlik ve beraberlik açısından önemli olduğunu vurguladı. İl Müftüsü Taşçı, “Bugün bizim özel bir günümüz. Bu iftar soframıza engelli kardeşlerimizin engel tanımayan tavırlarıyla davetimize icabet etmiş olmaları bizi fazlasıyla memnun etmiştir. Sizler milletimiz ve ümmetimiz için değerlisiniz.” dedi.

Adıyaman il Müftülüğü Engelli Koordinatörü Ali Çelik; “Diyanet İşleri Başkanlığımızın topluma manevi destek ve rehberlik etme bağlamında devam eden çalışmaların önemli bir bölümünü engelli vatandaşlarımız oluşturmakta, engelliler toplumun aynasıdır, engelli kardeşlerimizi sadece haftalarda değil her zaman hatırlamamız gerektiğini Engelli koordinatörlüğü olarak bu tür faaliyetler yaparak engellilerimizi buluşturmaktayız.” ifadelerine yer verdi.

İl Müftüsü Mehmet Taşcı’nın iftar duası ile program sona erdi.

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla