Ana SayfaEğitimEskişehir Kitap Fuarı kapılarını açtı

Eskişehir Kitap Fuarı kapılarını açtı

Eskişehir Kitap Fuarı, ikinci kez kapılarını açtı. Binlerce Eskişehirlinin akın ettiği fuarda 150’den fazla yayınevi ve 200’e yakın yazar misafir ediliyor. Fuarı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, “Çocuklara ve gençlere verilebilecek en güzel yılbaşı hediyesinin kitap olduğunu düşünüyorum” dedi.

Fuar alanını ziyaret eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Başkan Büyükerşen de kitapevlerinin stantlarını ziyaret ederek kitapları inceledi. Binlerce Eskişehirlinin akın ettiği fuar alanını Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de ziyaret etti. Fuar hakkında TÜYAP yetkililerinden bilgi alan Başkan Büyükerşen, belediye olarak kitap fuarına destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Büyükerşen “Kitap fuarları kültüre, sanata, bilime ve eğitime katkılar sağlayan önemli organizasyonlardır. Belediye olarak desteklemekten büyük mutluluk duyduğumuz bu önemli organizasyonda 150’den fazla yayın evi ve 200’e yakın yazarı misafir ediyoruz” dedi.

“Kitap Fuarı’na çocukları ve gençleri mutlaka getirin”

Büyükerşen, eğitimcilerin ve ebeveynlerin çocukları ve gençleri mutlaka bu fuar alanına getirmeleri ve kitaplarla buluşturmaları çağrısında bulundu. Büyükerşen, “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın okuyarak kendilerini geliştirmeleri çok önemli. Çocuklara ve gençlere verilebilecek en güzel yılbaşı hediyesinin kitap olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Kitapları inceleyip yazarlar ile bir araya geldi

Yayınevlerinin açtığı stantları ziyaret eden ve kitapları inceleyen Başkan Büyükerşen imza günü için gelen İlyas Salman, Henri Benazus ve Prof. Dr. Türkkaya Ataöv başta olmak üzere birçok yazar ile sohbet etme fırsatı buldu. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere fuar alanını ziyaret eden vatandaşlar Başkan Büyükerşen’e büyük ilgi gösterdi.

Fuar, TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ve Eskişehir Ticaret Odası’nın iş birliği, Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenleniyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler