Birleşmiş Milletler(BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye’nin 5 yıllık Ülke Programı kapsamında düzenlendiği, ‘Çocuk Dostu Şehirler Yöntem Eğitimi’nde Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, stratejik planı, eylem planı ve faaliyet raporu ile ‘Örnek Şehir’ gösterildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, UNIUCEF Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği ‘Çocuk Dostu Şehirler Yöntem Eğitimi’ programına katıldı.

BM Çocuklara Yardım Fonu Türkiye’nin hem hükümet hem de hükümet dışı ortaklarla uygulayacağı 2016-2020 Ülke Programı kapsamında; eşitlik, toplumsal kapsama, dayanıklılık artırma, çocuk hakları için kaliteli veriler, bilgi ve tanıtımı, çocuklarla ergenler arasında toplumsal cinsiyet eşitliği geliştirmeyi ve çocuklar için daha geniş ortaklık kurmayı hedeflemektedir.

UNICEF’in ve IKADA Danışmanlık’ın uzmanları tarafından çeşitli konuların ele alındığı  ‘Çocuk Dostu Şehirler Yöntem Eğitimi’ programına, 11 şehirden 21 belediyenin 33 temsilcisi katıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Çocuk Hakları Birimi programda ‘Çocuk Dostu Şehir ‘yaklaşımıyla hazırlamış olduğu stratejik planını, eylem planını ve faaliyet raporunu ana hatlarını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi yetkilileri programın çok yararlı olduğunu ifade ederek, UNICEF Çocuk Dostu Şehir Programı yetkilileri ve katılımcı belediyelerin temsilcilerinin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ni, ‘Çocuk Dostu Şehir İlkeleri’ ile çalışmak isteyen belediyelere örnek olarak gösterdiklerini, büyük ilgi gören çocuklara yönelik yaptıkları çalışmalar kapsamında, her kesimden çocuklara ulaşmayı ve çalışmaları stratejik plana yansıtacak bir vizyon ile ilerlemeyi hedeflediklerini açıkladılar.
eskisehir-unicefin-ornek-cocuk-dostu-sehiri-4

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kadir Topbaş, İBB personeli ile vedalaştı