ESKİŞEHİR’İN İLK KADIN OTOBÜS ŞOFÖRLERİ DİREKSYONA GEÇTİ 1

Eskişehir’in ilk kadın otobüs şoförleri göreve başladı. Kadın şoförler, imkan verildiğinde kadınların her işi yapabileceğine duydukları inancı dile getirdi.

ESKİŞEHİR – Geçen aralık ayının başında sosyal medya hesaplarında duyurduğu ilanla kadın otobüs şoförü istihdam edileceğini açıklayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ilk kadın şoförler göreve başladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Eskişehir’in ilk kadın şoförleri ile bir araya geldi. Ünlüce, kadın istihdamının ulaşım ve diğer alanlarda arttırılmaya devam edeceğini ifade etti.

Eskişehir’in ilk kadın otobüs şoförleri göreve başladı

Sosyal medya duyuruları ile kadın otobüs şoförü ve kadın parkomat görevlisi istihdam edeceğini duyuran Büyükşehir Belediyesi’nde parkomatların ardından kadın otobüs şoförleri de göreve başladı. Gelen başvurular arasından özgeçmiş değerlendirmeleri ve gerçekleştirilen mülakatların ardından çeşitli eğitimlerden geçen kadın şoförler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile bir araya geldi. Ünlüce, ilk etapta 5 kadın şoförün göreve başladığını söyledi. Ayşe Ünlüce, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kadın istihdamına büyük önem verdiklerini belirtti. İlerleyen günlerde otobüs şoförü, parkomat görevlisi gibi farklı alanlarda da kadın istihdamını artırmak istediklerini ifade etti.

ESKİŞEHİR’İN İLK KADIN OTOBÜS ŞOFÖRLERİ DİREKSYONA GEÇTİ 6

“Kadınların her işi yapabileceğine inanıyoruz”

Kadın otobüs şoförleri, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurguladı. İmkan verildiğinde kadınların her işi yapabileceğine inandıklarını dile getirdi. Vatandaşlar ise Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi’nden (ESTRAM) sonra otobüslerde de kadın şoförleri görmekten gurur duyduklarını ifade etti. Vatandaşlar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne her alanda kadın istihdamını desteklediği için teşekkür etti.

Kadın parkomat görevlileri ocak başında işbaşı yaptı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ilk kadın parkomat görevlileri de ocak ayı başında mesaiye başlamıştı. Kadın parkomat görevlileri, gelen başvurular arasından özgeçmiş değerlendirmeleri ve gerçekleştirilen mülakatların ardından çeşitli eğitimlerden geçmişti. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ilk etapta 4 kadın parkomat görevlisi istihdam etti. Parkomat görevlisi istihdamında kadın sayısının ilerleyen zamanlarda daha da artırılması bekleniyor.

İnceleyin:  "Turizmi nitelikli tarımla birleştirip üreten Ordu modeli inşa edeceğiz"

 

Facebook Yorumları