FATSA’YA 154 MİLYONLUK BÜYÜK YATIRIM
 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan,  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, OSKİ ve ilgili yatırımcı daire başkanlarının bulunduğu toplantıda Büyükşehir Belediyesinin Fatsa ilçesine yaptığı yatırımlar ve planladığı projeler hakkında bilgiler verdi.
Toplantıda Fatsa’ya yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Yılmaz, “Fatsa ilçemize Büyükşehir sürecinden bu zamana gelinen süreçte 8 milyon 500 Bin TL’lik su, 21 milyon TL’lik yol yatırımı yaptık. 2017 yılında ise 12 milyon 500 bin TL su ve 25 milyon TL’lik yol yatırımı yapacağız. Bunun dışında özellikle 2017 yılından itibaren görülmeye başlanacak olan tamamlanan ve devam eden toplam 27 projenin bedeli ise 87 milyon TL. Çalışmaların tamamlanmasıyla Fatsa ilçemize 154 milyon TL’lik hizmeti  kazandırmış olacağız” dedi.
2017 FATSA’NIN ATILIM YILI OLACAK
Programın açılış konuşmasını yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Büyükşehir sürecini bir doğum sancısı olarak niteleyerek 3 yıl içerisinde önce emekledik, şimdi yürüyoruz ve önümüzdeki süreçte koşacağız. İlk olarak çalışmalarımızda kırsala ağırlık verdik. İl Özel İdaresi döneminde aktarılan kaynağın 5 katı fazlasını, kırsalın ihtiyacını gidermek için kullanıyoruz. 2017 senesi Fatsa’nın atılım yılı olacak. Özellikle yeni hazırlanan revize imar planıyla yol ağı rahat bir şehir inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.
25 YIL GARANTİLİ ASFALT YAPIYORUZ
Altınordu, Fatsa ve Ünye’nin diğer ilçelerden farklılıklarının olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Enver Yılmaz, doğal gaz çalışmasının olduğu her noktada altyapı imarının da yapıldığına dikkat çekerek, “Biz 25 yıl garantili asfalt yapıyoruz. Yaptığımız bu yolları, daha sonra bir başkası sökemeyecek” diye konuştu.
3 YILDA 41 MİLYON TL’LİK DOĞAL GAZ YATIRIMI YAPTIK
AKSA Doğalgaz firması tarafından, 2007-2014 yılları arasında Ordu’ya 30 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ve Büyükşehirle 3 yılda bu rakamın 41 milyon TL’ye çıkarıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “2017’de doğal gaza ayırdığımız bütçe 11 milyon TL. Büyükşehir olarak, yine aynı yıl Fatsa’ya 47 km sıcak asfalt dökeceğiz ve bu rakam 2018 yılında bunun 1.5 katı olacak” şeklinde konuştu.
19 İLÇEDE ÇÖP SORUNUNU ÇÖZDÜK
Büyükşehir olmadan önce, 32 yıl boyunca şehrin merkezine çöp döken bir iradenin olduğunu ancak Büyükşehir Belediyesiyle birlikte çöp sorununun 19 ilçede, 13 ayda çözüme kavuşturulduğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Fatsa’ya çöp dökülmeyecek. 19 ilçenin çöpü Ünye Çimento’da toplanacak. Dolayısıyla biz, çöpten gelir elde eden bir Büyükşehir Belediyesi olacağız” dedi.
SEL AFETİNDE UĞRADIĞIMIZ ZARARIN MALİYETİ 119 MİLYON TL
2016 yılında özellikle ulaşım noktasında yapılan çalışmalarda %20 rötarlı gidildiğini belirten Başkan Yılmaz, “Temmuz ayında yaşanan sel afetinde 250 mahalle hasar gördü ve 35’e yakın köprü yıkıldı. 2 ay boyunca tüm ekibimizi, sel felaketinin yaşandığı bölgelere yoğunlaştırdık. Selde uğradığımız zararın toplam maliyeti 119 milyon TL” diye konuştu.
FATSA’DA YOL VE SUYUN YANINDA 27 PROJE HAYATA GEÇİRİLECEK
Fatsa’ya yapılacak toplam su yatırımının 21 milyon TL olduğunu, yol ve suda yapılan projelerin 2017 yılında hissedilir düzeyde tamamlanacağını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, 2017’den sonra Fatsa’da Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Parkı, Yayalaştırma Projesi, Kent Meydanı ve Huzurevi Projesi’yle birlikte toplam maliyeti 87 milyon TL olan, 27 projenin hayata geçirileceğini söyledi. Seçim vaadiyle sınırlı kalan bir yönetim anlayışını benimsemediklerini belirten Başkan Yılmaz, 52 proje için söz verildiğini ancak 65 projenin çalışmasının sürdürüldüğünü ifade etti. Fatsa ilçesine 154 milyon liralık bir yatırım yapılacağını söyleyen Başkan Yılmaz, Fatsa’nın çehresinin değişeceğine dikkat çekti.
Başkan Enver  Yılmaz, Ordu Büyükşehir Belediyesinin geliri ve nüfusu en az Büyükşehir olmasına rağmen, başarı skalasında ilk 3’te yer almasının süreci iyi yönetmekten ve il dışında yapılan hemşehri buluşmalarının olumlu geri dönüşlerinden kaynaklandığını da sözlerine ekledi.
Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yağlı güreşlerde Konyaaltı Belediyesi rüzgarı esti