Ankara’nın Gölbaşı Belediyesi, kuruluşunun 53’üncü yıldönümünü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde, geniş katılımlı programla kutladı.

Gölbaşı Belediyesi, 53’üncü yaşını, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlediği bir programla kutladı. Programa, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ev sahipliği yaptı. Programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, eski belediye başkanları Erdal Eren, Mümtaz Sarıtaş, Cevdet Kara ve Nasır Haşlak katıldı. Ayrıca, Gölbaşı AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Gölbaşı Belediyesinin eski ve yeni meclis üyeleri, başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri bürokratlar, muhtarlar ile birçok davetli katıldı.

“Gölbaşı, Ankara’nın başkentidir”

Programda konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Örencik Mahallesinde bir han ile başlayan ve zaman içerisinde Türkiye’nin en çok gelişen ilçesi olmuştur. Her zaman ifade ediyorum Türkiye’nin başkenti Ankara, Ankara’nın başkenti Gölbaşı’dır” dedi.

Duruay, göreve geldiği günden bu yana Gölbaşı’na layık bir kent meydanı yapmak istediklerini belirtti. Duruay, “Mogan Gölü’nün temizlenmesi, Konya Yolunun alta alınması ve Gölbaşı’na layık bir kent meydanı yapmak en büyük idealimizdi. Gölbaşının yıllardır kurduğu hayalleri gerçeğe dönüştürdük. Önce 25 yıldır temizlenmeyi bekleyen üzerine sempozyumlar yapılan ancak bir netice alınamayan Gölbaşımızın incisi Mogan Gölü’nün temizlenmesi için düğmeye bastık” diye konuştu.

Programın sonunda Başkan Duruay eski başkanlara “zırhlı yeniçeri minyatürü” hediye etti. Duruay, hediyeyi takdim ederken, “Meclis olağan üstü kararıyla eski belediye başkanlarımızın adını yaşatmak için ilçemizdeki parklara isimlerini verdik. Kendilerine Gölbaşına yaptıkları hizmetlerden dolayı minnettarız. Kendilerine asıl hediyemiz budur” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Erdoğan: "Anket firmaları iflas edecek"