İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden gultepe_genclik_merkezi_baskan’nin açılışı yapıldı.

Gültepe Koçal Sokak’ta yaklaşık 550 bin TL harcanarak yapılan Gültepe Gençlik Merkezi’nin açılışına İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, Gültepe Gençlik Derneği Başkanı Fahri Kazancı, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Örgev, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gültepe Cazibe Merkezi Olacak

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Mehmetalipaşa, 28 Haziran, Bekirdere mahallelerimizde gençlik merkezlerimiz devam ediyor ama en güzellerinden bir tanesini buraya kazandırdık. Gültepe’miz 15 yıl öncesinden çok daha iyi bir noktada. Gültepe’mizde şimdi yeni bir ufuk daha açıyoruz. Daha önce şantiye olarak kullandığımız yere yeni konutlar yapıyoruz. Onların varlığı ile oluşacak etkiyle buradaki yerlerimizin değerleri de artacak. Gültepe şehrimizin varoş değil, en cazibe merkezi olacak, mahallemiz kazanacak” dedi.

Genç Dostu Belediyeyiz

Doğan, “İzmit Belediyesi ve İzmit Belediye Başkanı olarak genç dostuyuz. Gençlerimiz için her türlü fedakârlığa hazırız. Onun için bu spor tesisleri, bu tür merkezleri, gençlik kamplarımızı yapıyoruz, kurslarımızla, meslek edindirme etüt merkezi olarak destek veriyoruz. Bizim çabalarımız tek başına yetmez. Gelin hep birlikte el birliği yapalım. Gencimizi anlayalım, gencimizi dinleyelim. Burayı kullanalım. Burası sizin eviniz, burası sizin okulunuz, dolu dolu kullanın. Biz belediye olarak sizin arkanızdayız” diye konuştu.

Gençler İçin Önemli Bir Merkez

430 metrekarelik bir alanda bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşan merkezde eğitim salonu, kondisyon salonu, oyun salonu, çok amaçlı salon, kafe ve kütüphane bulunuyor. İzmit’in ilk gençlik merkezi olan Gültepe Mahallesi’ndeki merkez, gençlerin zaman geçirebileceği ve birçok faaliyetlerini yapabileceği bir alan olması bakımından büyük önem taşıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “Şehrimi Tanıyorum” programları ile 100 bin öğrenci Konya’yı gezdi