Erengül Bilenser Güzel bir Türkiye
Erengül Bilenser - E'pr Yerel Yönetim Ajansı Kurucusu

Nereye gitsek, ne yana baksak, kiminle ne konuşsak aklımızda hep aynı soru var bizim; Türkiye nasıl daha güzel bir ülke olur?

 

Özelkalem Dergisi’nin ilk sayısından bu yana hep aynı şeyi soruyoruz kendimize; nasıl tertemiz olur bütün kentlerimiz?

E’pr Yerel Yönetim Ajansı’nı kurduğumuzdan bu güne hep aynı yanıtı arıyoruz; daha güzel binalar nasıl inşa edilir, daha güzel parklar nasıl yapılır, daha güzel sokaklara nasıl kavuşulur, daha güzel kaldırımlar nasıl mümkün olur?

Herkesin kenti kendine güzel gelebilir ama kentler söz konusu olduğunda güzellik göreceli bir kavram değildir.

8 yıldan fazladır bütün yerel yöneticilerle ve akademisyenlerle konuştuğumuz, akıl yürüttüğümüz, çözüm yolları aradığımız, şehir plancılarına ve mimarlara danıştığımız ‘güzel bir Türkiye’ konusunu, bundan sonra çok daha derinlemesine ele alacak, çok daha geniş kapsamlı çalışmalar yapacak, çok daha fazla konu edeceğiz hem Özelkalem Dergisi’nde hem Özelkalem.com’da hem de ÖzelkalemTV’de. Bundan sonra çok daha somut projelerle yürüyeceğiz bu hayale doğru. Bundan sonra çok daha uzaklara erişmeye çalışacağız. Güzelliğin sadece parayla, sadece inşaatla, sadece aydınlatmayla, sadece parkla, sadece yeni yollar yapmakla olmadığını da biliyoruz. Bundan sonra insanımızın güzelliği için de büyük çaba harcayacağız çünkü bir kenti güzelleştirecek olan en temel etkenin o kentin insanı olduğunu inanıyoruz. Herkesin daha güzel olanı istemesi, daha güzel kentler için elinden geleni yapması, daha güzel sokaklar için kendi katkılarını gönülden ortaya koyması için üzerimize ne düşüyorsa biz payımıza düşen sorumluluğu çok daha büyük bir heyecanla üstleneceğiz.

Özelkalem Dergisi’nin bu sayısında ‘Güzel bir Türkiye’ hayalimizi farklı alanlardan pek çok uzman, birey ve akademisyen ile konuştuk. Biz bir yandan yerel yönetimlere yönelik çok güzel projeler için hevesle çalışırken siz de bu sayımızı keyifle okuyun isterim.

Güzel bir Türkiye’nin bir hayal olmadığına hep inandım ve daima inanacağım.

Güzel gelişmelere tanık olduğunuz, güzel haberler aldığınız, çok güzel sokaklardan geçtiğiniz nice güzel günler dilerim.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çarşamba Oturumları devam ediyor