HATSU, ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİYORMUHTAR GÜLER: YILLARDIR ÇEKİLEN SIKINTILARA BÜYÜKŞEHİR SON VERDİ
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı ihtiyaçlarını tamamlamak amacıyla yaptığı çalışmaları Altınözü ilçesinde de sürdürüyor.

Kent genelinde temiz içmesuyunun yanı sıra sağlıklı çevreyi de ön planda tutarak hazırladığı projelerini uygulamaya koyan Genel Müdürlük, Altınözü İlçesi Karbeyaz Mahallesi’ne 200’lük koruge borular ile 1200 metre yeni kalan hattı döşeyerek çevreye akan atıksulardan kaynaklı kötü kokuların ve çevre kirliğinin önüne geçildiğini vurguladı.

Altınözü ilçesine iki yıl içerisinde toplamda 31 bin 259 metre kanalizasyon hattının döşendiğini açıklayan İdare, altyapıya dair var olan problemlerin daha kısa sürede çözüme kavuşturulması için vatandaşların ALO 185 HATSU İhbar ve İstek Hattı’na bildirilmesi konusunda çağrıda bulundu.

Kanal problemini ortadan kaldıran çalışmaya yönelik düşüncelerini ‘HATSU Muhtarın Sesi’ mikrofonlarına dile getiren Karbeyaz Mahalle Muhtarı Bekir Güler, “Karbeyaz Mahallesi gerçekten yıllardır altyapıda çok sıkıntı çekti ama şuanda Hatay büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıyla mahallemiz çok büyük rahatlığa kavuşmaktadır. Karbeyaz 40 yıllık bir belediyeydi bazı sıkıntılardan dolayı sorunları bir türlü aşamıyorlardı. Hatay Büyükşehir olduktan sonra Karbeyaz mahallesi çok büyük hizmetler aldı. Ne sıkıntımız varsa gerek içmesuyu gerekse kanalizasyon alt yapısında yaptığı çalışmalarla Karbeyaz halkını rahatlattı” dedi.hatsu-cevre-kirliliginin-onune-geciyor-4 hatsu-cevre-kirliliginin-onune-geciyor-7

Taleplerinin anında çözüm bulmasının mahalle sakinlerini memnun ettiğini belirten Muhtar Güler, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’ye

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kocaeli’de her gün 30 bisiklet zarar görüyor