Ana SayfaMimariHayallerindeki tasarımı köprüye yansıttılar

Hayallerindeki tasarımı köprüye yansıttılar

Hayallerindeki tasarımı köprüye yansıttılar..

Engelli bireylerin tasarımını oluşturduğu çalışma vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Birimi tarafından kentte ilk kez hayata geçirilen “tekeRRenk Yolu Projesi” Adalar Porsuk Bulvarı üzerinde bulunan köprü üzerinde ve rampalarda uygulandı.

Toplumsal farkındalığı amaçlayan proje kapsamında yapılan çalışma sonrası vatandaşlar da köprüdeki değişimi dikkatle inceledi.

Engelli bireylerin tasarladığı ve hayallerini yansıttığı proje büyük beğeni toplarken çalışma hakkında bilgi veren proje ekibi, “tekeRRenk Yolu Projesi’nde Eskişehir’deki tekerlekli sandalye kullanıcılarıyla bir araya gelindi ve tasarım birlikte oluşturuldu. Zemindeki farklılıklara dikkat çeken topografik haritalardan ilham alınarak oluşturulan motifler, tekerlekli sandalye kullanıcılarının seçimleri ve işaretlemede ön plana çıkacaklarını düşündükleri kompozisyonlarla tasarlandı. Ortak tüm yaşam alanlarının engellenen bireyler için erişilebilir ve kullanılabilir olmasına dikkat çekmek isteyen tekeRRenk Yolu Projesi, Türkiye’de tekerlekli sandalye kullanımı için gerekli olan fiziki koşullara, öncelikli kullanıma ve kapsayıcı toplumsal algıya işaret etmek için renklerin dikkat çekici, değiştirici ve dönüştürücü kuvvetini bir ifade aracına çeviriyor. Yapılan farkındalık çalışması ile ortak alanlar özelinde gerekli olan erişilebilirlik ön plana çıkarılıyor. Eskişehir’de ilk kez uygulanan bu proje hem toplumsal farkındalığı artırmak hem de engelli bireylerin hayalindeki tasarımı onlarla birlikte oluşturmayı sağladı” dediler.

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

Özelkalem Dergisi’ni okumak için ..  

 ►Abone ol

Özelkalem TV’de yapılacak canlı yayınlardan haberdar olmak isterseniz, abone olmayı ve abone ol butonunun yanındaki çan simgesinden bildirimleri açmayı unutmayın.

►Abone ol: http://www.youtube.com/c/Özelkalemtv

►İzle Türkiye!

Özelkalem tv Türkiye’nin ilk yerel yönetim televizyonu Özelkalem.tv, yerel yönetimlerin tarafsız, yaygın, katılımcı, etkin mecrası olmak üzere kuruldu. Bütün yerel yöneticilerin kendi televizyonu gibi görebileceği, bütün kentlerin kendini gösterebileceği bir televizyon kanalı. #özelkalem#yerelyönetim#belediyebaşkanları

Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Başvuru için: https://yerelyonetimodulleri.com/#özelkalemdergisiyerelyönetimödülleri

Sosyal medyada bizi takip edin:

►Instagram: https://www.instagram.com/ozelkalemde…

►Twitter: https://twitter.com/ozelkalemdergi

►Facebook: https://www.facebook.com/ozelkalemdergi/

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla