Ana SayfaGündemHaziran ayında Çin’de 7 milyona yakın iPhone satıldı

Haziran ayında Çin’de 7 milyona yakın iPhone satıldı

Haziran ayında Çin’de 7 milyona yakın iPhone satıldı..

Çin’de her yıl 1-18 haziran tarihleri arasında düzenlenen “6.18 Festivali”nde Black Friday, Cyber Monday veya Amazon Prime Day gibi satış olaylarından daha da fazla hacme ulaşılıyor. Söz konusu festival, haziran ayında 18 güne yayılan ve elektronik sektörü şirketlerinin Çin pazarındaki yıllık gelirlerinin önemli bir kesimini sağlamalarına olanak veren bir olay.

iPhone, bu yılın 6.18 Festivali’nde çok yüksek satışa ulaştı. Çin’de neredeyse üç hafta boyu süren bu dev satış festivalinden Çin markalarını dahi geride bırakarak birinci çıktı. Yılın ticari olayında Çin 14 milyon akıllı telefonun satılmasına tanık oldu. iPhone, bu sayının neredeyse yarısına yani 7 milyona yakınını satan marka oldu. Aslında iPhone, geçtiğimiz yılların 6.18 festivallerinde de başarılı olmuştu; ancak bu yıl, en yüksek performansa ulaştığı yıl oldu.

Çin markalarından Xiaomi yüzde 30 oranında bir pazar payı ile ikinci sırada yer aldı. Daha sonra Honor, yeni modelleri Honor 70 ile en üst basamağın üçüncü sırasını aldı. Bu yıl, ilerlemekte olan ve 2021 yılına göre pazar payını yüzde 4 oranında genişletmiş olan bu marka için başarılı bir yıl oldu.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

►12. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni

Özelkalem Dergisi 15. Yıl Özel Sayısı’nı Gururla Sunar..  ►Abone ol

►İzle Türkiye!  ►Abone ol

Özelkalem tv Türkiye’nin ilk yerel yönetim televizyonu Özelkalem.tv, yerel yönetimlerin tarafsız, yaygın, katılımcı, etkin mecrası olmak üzere kuruldu. Bütün yerel yöneticilerin kendi televizyonu gibi görebileceği, bütün kentlerin kendini gösterebileceği bir televizyon kanalı. #özelkalem#yerelyönetim#belediyebaşkanları►

 

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla