AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’dan belediye başkanlarına çağrıda bulunarak Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın tarihi projelerini örnek gösterdi.

AK Parti Yerel Yönetimler 3. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Erol Kaya, belediye başkanlarıyla yaptığı özel toplantıda Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın projelerinden övgüyle bahsetti.

15235895_731869866969999_7476817921139599152_o

200’ün üzerinde belediye başkanına seslenen Kaya, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile Kastamonu’da yapılan ve devam eden projeleri incelediğine değinerek “Sayın Babaş bizleri minibüse bindirdi. Direksiyona da kendisi geçerek  Kastamonu’yu ve projelerini gezdirdi. Kastamonu bizler için çok önemli. Bu Evliyalar Şehri’nde olmaktan ötürü büyük mutluluk duyuyorum. Gezinin sonunda anladım ki Belediye Başkanımız Tahsin Babaş burada efsane hizmetler yapmış ve yapmaya devam ediyor.  Kastamonu’da özellikle tarihi canlandırmak adına yapılan çalışmalar Türkiye’ye örnek olacak türden. Ben buradan tüm belediye başkanlarıma sesleniyorum. Mutlaka Kastamonu’da tarihe yönelik yapılan çalışmaları yerinde inceleyin hatta personellerinizi de gönderin onlarda bu örnek çalışmaları incelesin” ifadelerini kullandı.

“FABRİKAMIZ DA SANAYİMİZ DE TARİHİ VE KÜLTÜREL VARLIKLARIMIZDIR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Erol Kaya’ya Kastamonu’yla ilgili güzel düşüncelerinden ötürü teşekkür eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise yaptığı konuşmada ilin fabrikasının da sanayisinin de tarihi ve kültürel varlıkları olduğunun altını çizdi. Kastamonu’nun gizli hazinesi olan tarihi ve kültürel varlıkların şehrin gelişimi için hayati bir öneme sahip olduğunun altını çizen Başkan Babaş, “Tarihi projeler benim vizyonum. Yıllardır yapılamayanı yapmak için dört koldan çalışmalara başladık. 2. Etap Sokak Sağlıklaştırma ve Nasrullah Camii Kentsel Tasarım Projemiz Tarihi Kentler Birliği tarafından proje ödülüne layık görüldü. Ecdadımızın eserlerine sahip çıkarak bir fonksiyon yükleyip gelecek nesillere aktarmak bizim boynumuzun borcudur. Hedefimiz bu yolda Dünya Miras Listesi’dir. Kastamonu bu listede bulunmayı hak eden bir ildir. İnşallah bu hedefe ulaşacağız. Hem ülkemize hem de ilimize katkı sağlayacağız” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ordu Belediyesi Zabıtaları Fırsatçılara Göz Açtırmıyor