Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi sakinlerine ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Burdur Belediyesi, Burdur Halk Sağlığı Merkezi ve Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi işbirliği ile Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi sakinlerine ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, Halk Sağlığı Merkezi Müdürü Sevinç Sütlü, Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil ve Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri katıldı.

Programda konuşan Başkan Ercengiz, “Sizlerin ağız sağlığınız için değerli hocalarımız ve öğrencilerimiz burada. Biz sizleri seviyoruz. Sizlerin sağlıkları bizim için çok önemli. Belki diş basit gibi görünüyor ama diş ve diş eti hastalık daha büyük hastalıklara neden olabiliyor. Olumlu bir faaliyet için bir araya geldik. Muayenelerinizi yapacağız, tedavi gerekiyorsa tedavileriniz yapılacak. Destek olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Etkinlikte AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki ve Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri Huzurevi sakinlerine ağız ve diş sağlığı taraması yaptı.a1 a2

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kırsal Kalkınma Projesi Kapsamında Başkentte Arıcılık Eğitimi