İÇME SUYU PROJESİNDE, ŞANTİYE BİNALARI KURULDU
15 GÜN İÇERİSİNDE TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILACAK1471702274

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, çalışmanın başlayacağı Bağlıköy Su Arıtma Tesisine giderek incelemede bulundu ve konu ile ilgili yaptığı açıklamada “İhalenin gerçekleşmesinden sonra DSİ Genel Müdürümüz, Bölge Müdürümüz ile bu işi alan müteahhit firma ile karşılıklı imzaları attık.

Firmamızda dün buraya gelip şantiyelerini kurmaya başladılar. Malzemelerini de 10- 15 gün içerisinde getirerek çalışmaya başlayacaklar. İnşallah en kısa sürede de burada kuyularını açtığımız kaynak sularını şehre ulaştıracaklar” ifadelerini kullandı.

Aksaraylıların içme suyu konusunu yakından takip ettiğini ve ne aşamaya gelindiğine dair sorular sorulduğunu ifade eden Başkan Yazgı, “Halkıma öncelikle şunu söylemek istiyorum, bütün çalışmalarımız içilebilir suyu şehrimize kazandırmaktı. Bunun için kısa orta ve uzun vadeli çok yönlü çalışma programı hazırladık. İçme suyu meselesi için DSİ, Kalkınma ve İller Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili kurumlarla defalarca görüşmeler yapıp, toplantılar gerçekleştirdik. İhale aşamasından tutunda yüklenici firmanın belli olması, imza töreninin yapılmasına kadar birçok aşamayı sabırla bir bir tamamladık” dedi.

PROJENİN STARTI TÖRENLE BAŞLAYACAK

Önümüzdeki haftalarda proje başlangıcı için bir tören düzenleneceğini açıklayan Başkan Yazgı, “Hepimizin bildiği gibi bu darbe kalkışmasından kaynaklanan bazı gecikmeler oldu. Ama çok şükür firma geldi şantiyesini burada kuruyor. Siparişlerini tamamladıktan sonrada bir tören yapmayı planlıyoruz. Tören vasıtasıyla da ilk çalışmalarının startını vereceğiz. Böyle müjdeli bir haberi de ben Aksaraylı vatandaşlarımızla paylaşmak istedim. Tören olduğu esnada da buraya bütün hemşerilerimizi davet edeceğiz. İnşallah kısa sürede de bitiririz. Bizim amacımız ve hedefimiz hep söylediğimiz gibi 2 sene içinde temiz suyu şehrimize ulaştırabilmek ve çeşmelerimizden temiz suyun akmasını sağlamaktır” dedi.

İnceleyin:  Personele sosyal medya için ‘Yavaş' uyarı

 

Facebook Yorumları