Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün

Antalya, Muğla, Kaş ve Seydikemer belediyelerinin ortak protokolle yaptırdığı Karaçay Köprüsü tamamlandı. Köprü, törenle hizmete açıldı.

Antalya-Muğla sınırında bulunan Karaçay Köprüsü, 2015 yılında aşırı yağış nedeniyle yıkıldı. Bunun üzerine Antalya ve Muğla Büyükşehir Belediyeleri ile Kaş ve Seydikemer Belediyeleri, el ele vererek, köprünün yenisinin inşasına başladı. Antalya’yı Muğla’ya bağlayan 102 metre uzunluğundaki Karaçay Köprüsü törenle açıldı. Törene, Muğla Valisi Esengül Civelek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“Köprü birlik ve beraberliğimiz göstergesidir”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bugün burada sıradan bir köprü açılışı töreninde değiliz. Çünkü Eşen Çayı’nın iki tarafındaki Muğla ve Antalya, Seydikemer ve Kaş sadece komşuluk ilişkisi değil. Gönül köprüleri de oluşturmak suretiyle güçlü bir dostluk bağı da kurmuş. 2015’te sel felaketi sonunda köprü maalesef kullanılamaz hale geldiğinde ulaşım iki yakadaki vatandaş için ciddi sorun oldu. Bazı işler vardır hacmi küçüktür ama özgül ağırlığı fazladır. İki başkanımız, muhtarlarımız bu sorunun çözülmesi için defalarca gelip gittiler. Bir yakada Muğla bir yakada Antalya. Bu işi nasıl yapacağız. Birlik ve beraberlik olduğunda Türk milletinin ve devletinin bileğini kimse bükemez. İşte bu köprü o birlik beraberliğin çok önemli bir göstergesidir” dedi.

“Köprünün manevi değeri çok önemli”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de, 102 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde olan köprünün uzun süre bölgeye hizmet edeceğini belirtti. Gürün, köprünün manevi değerinin çok önemli olduğunu söyledi. Gürün, Türkiye’de ihtiyaç duyulan birlikte üretme potansiyelinin gelişmesi konusunda köprünün bir örnek teşkil ettiğini kaydetti. Başkan Gürün, “Menderes Türel’in belediyecilik anlayışını biliyorum. 4’lü bir protokolle bu hizmeti başlattık ve bitirdik. Türkiye’nin bu işbirliğine ihtiyacı var. Parti farkı gözetmeden herkesin aynı eşitlik ilkesi içinde hareket etmesi gerekir. Bu köprü birlikteliğin simgesi” diye konuştu.

İnceleyin:  Gebze'ye dev spor kompleksi

İki başkan köprüde kucaklaştı

Köprü ortasında gerçekleştirilen kurdele kesimi renkli görüntülere sahne oldu. Açılış konuşmalarının ardından Başkan Menderes Türel köprünün Antalya tarafından, Muğla Valisi Esengül Civelek ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de Muğla tarafından
vatandaşlarla yürüyerek, köprünün ortasında buluştu. İki kentin belediye başkanları köprü ortasında kucaklaşarak, birlikte kurdeleyi kesti.

Facebook Yorumları