Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy Belediyesi’nin hayata geçirdiği ’İkram Çeşmesi’ akmaya başladı.

Çerkezköy Belediyesi’nin kurduğu İkram Çeşmesi Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Amfi Tiyatro yanında hizmet vermeye başladı. İkram Çeşmesi’nin ilk günü nedeni ile Sabahın erken saatlerinde vatandaşlara çorba ikram eden Belediye Başkanı Vahap Akay, her sabah ikram çeşmesinden işe giden işçiler ve okula giden öğrenciler için çorba akacağını söyledi.

İkram Çeşmesinden vatandaşların ücretsiz bir şekilde faydalanacaklarını dile getiren Başkan Akay, en geç saat 06.30’da çorbanın hazır olacağını ve vatandaşların çeşmedeki çorba bitene kadar içebileceklerini belirtti.

Belediye Başkanı Vahap Akay, “Her gün çorba dağıtımımız olacak. Üç vanası olan bu çorba çeşmesinden vatandaşlarımız her sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çorbalarını içebilecek. Hem öğrencilerimiz, hem de sanayi bölgesi olan ilçemizde işlerine giden işçilerimiz sabah okul ve işlerine giderken Belediyemizin sıcak şefkatini çorba vasıtası ile hissedecekler. Hafta içerisinde hizmet verecek çorba çeşmesinde her gün değişik çorba çeşitleri akacaktır. Her gün çorbanın bitmesi ile birlikte temizliği yapılan çeşmenin hijyeni için gerekli özen mutlaka gösterilecek” diye konuştu.14523144_1017863721645282_9047828951234096823_n

Facebook Yorumları
İnceleyin:  "Tek siyasi hedefim insanların mutlu yaşaması"