inegöl7

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, İnegöl ilçesinde altyapı çalışmalarına Ocak 2020 itibariyle başlayacaklarını belirterek, “Bu iş için 400 milyon TL’lik kaynak ayırdık. 2020, İnegöl için altın yıl olacak” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl’e ve diğer ilçelere yapılacak muhtemel yatırımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aktaş, yaptığı açıklamada, İnegöl’deki altyapı ihalesinin tamamlandığını ve çalışmaların Ocak 2020 itibariyle başlayacağını söyledi.

Çalışmalar kapsamında ilçedeki altyapının komple değiştirileceğini söyleyen Aktaş, “101 milyon TL’lik ilk ihalemizi gerçekleştirdik. Parça parça ikinci ve üçüncü ihalelerimiz yapılacak. Toplamda, sadece altyapı çalışmaları için 400 milyon TL’lik yatırım planlıyoruz. Su hatları, gereken yerlerde tamamen değiştirilecek. Asbestli boru kalmayacak. İki sene belki sıkıntılı geçecek ama sonrasında herkesin duasını almış olacağız” diye konuştu.

İnegöl ulaşım hatları yenileniyor

Başkan Aktaş, ilçedeki ulaşım hatlarını peyderpey yenilediklerini, süreç sonunda asfaltı bulunmayan köy yolunun kalmayacağını ifade etti. Aktaş, İnegöllü vatandaşlar için yapılan yüzme havuzunun ocak ayı sonu itibariyle hizmete gireceğini, Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçesiyle inşa edilecek gençlik merkezinin de yine çok yakın bir zamanda ilçeye kazandırılacağını vurguladı. Başkan Aktaş, “İnegölspor’a verilecek tesislerin ikinci etap ikmal ihalesine hazırlanıyoruz. Sulama göletleri ile ilgili planlamalarımız sürüyor. Aldığımız sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirme ve insanımızın duasını alma noktasında kararlıyız” ifadelerini kullandı.

İlçelere eşit miktarda yatırım

Başkan Aktaş, merkezi hükümetten sağlanan ve Büyükşehir Belediyesi eliyle planlanan yatırımlardan kentin 17 ilçesinin eşit miktarlarda yararlanacağını söyledi. Türkiye’nin adını uluslararası piyasalarda gururla dalgalandıracak yerli otomobilin üretim kararının Gemlik olarak alındığını, yine önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek Dünya Göçebe Oyunları etkinliğinin yerinin İznik olarak belirlendiğini hatırlattı. Aktaş, “Sadece bu oyunlar için İznik-Orhangazi-İnegöl arasına duble yollar yapılacak. Sadece oyun alanı için 80 milyon TL’lik bir hazırlık sözkonusu” dedi.

İnceleyin:  Öğrenciler için iki ayrı işbirliği protokolü

 

Facebook Yorumları