İSPARK, İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme kampanyasını 31 Mart’a kadar uzatma kararı aldı. Sürücüler, İSPARK’larda İstanbulkart ile ödeme yaptıklarında yüzde 10, kredi kart ile ödeme yaptıklarında ise yüzde 5 indirimden faydalanmaya devam edecek.

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İSPARK otoparklarında başlatılan İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme kampanyasını vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda 31 Mart’a kadar uzatma kararı aldı. İBB, akıllı şehircilik uygulamalarını hızla hayata geçiriyor. Trafik akışını hızlandırmak ve teknolojik yeniliklerle vatandaşların hayatını kolaylaştırarak daha hızlı ve güvenli bir parklanma anlayışı oluşturmak amaçlanıyor. Vatandaşlara tüm hizmet alanlarında hem ekonomik hem de yaşamı kolaylaştıracak kampanya ve projelerle destek sağlıyor. İBB, bu kapsamda, İSPARK otoparklarında Ekim 2019’da başlattığı İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme imkanı sunan kampanyayı, İstanbullulardan gelen yoğun talep karşısında uzatma kararı aldı.

İSPARK otoparklarında avantaj sağlıyor

İSPARK otoparklarında vatandaşlara büyük kolaylık ve avantaj sağlayan İstanbulkart ve kredi kartı ile indirimli ödeme 31 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek. Sürücüler, tüm İSPARK’larda İstanbulkart ile ödeme yaptıklarında yüzde 10, kredi kart ile ödeme yaptıklarında ise yüzde 5 indirimden faydalanmaya devam edecekler.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gördü

Kartla ödeme uygulaması, sürücülere otopark ücretini daha hızlı ödeme imkanı sunuyor ve nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu sebeple vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Daha önce sınırlı olarak uygulanan kart uygulamasının bütün İSPARK otoparklarına yaygınlaştırılmasıyla kart kullanım oranı yüzde 1’den yüzde 12’ye çıktı.

Akıllı şehir uygulamalarıyla yaşam kolaylaştırılıyor

İSPARK Genel Müdürü Murat Çakır, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kentsel ulaşımda akıllı şehir uygulamalarının sürdürülebilir ve yaşamı kolaylaştıran projelerle desteklenmesi talimatı verdiğini söyledi. Çakır, “İSPARK olarak bu alandaki projelerimizi hızla hayata geçiriyoruz. Otoparklarımızda İstanbulkart ve kredi kartı ile ödeme sayısında artış yaşandı. Vatandaşlarımızın yoğun talebine kayıtsız kalmak istemedik. İndirimli ödeme süresini uzattık” dedi.

İnceleyin:  Başkan Uysal teklif etti, İSKİ suya indirim yaptı

Facebook Yorumları