Ana SayfaTeknolojiİstanbul Büyükşehir'e teknoloji ödülü

İstanbul Büyükşehir’e teknoloji ödülü

Yeni dönemde “Bulut Bilişim”, “Akıllı Şehirler”, “Nesnelerin İnterneti” gibi bir çok konuda girişimlerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, teknoloji ödülü aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “Bulut Bilişim” başlığı altındaki “İBB SaaS” projesiyle, IDC’den üçüncülük ödülü kazandı. Girişim sayesinde maliyetleri daha aşağı çekecek ve platformdan bağımsız olarak sürdürülebilir bilişim süreçleri geliştirebilecek. İstanbul Büyükşehir’in sayısallaşma ve teknolojik dönüşüm sürecinin parçası olan “İBB SaaS” süreci “Bulut Bilişim” teknolojisinde İBB’nin ilerlemesinin ve kaynaklarını daha efektif kullanmasının aracı olarak geliştiriliyor.

Yeni teknolojiler üreterek İstanbul’un hizmetine sunuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni teknolojileri hızlı ve üretken bir biçimde İstanbul’un hizmetine sunmak için etkili çalışmalar sürdürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Bulut Bilişim”, “Akıllı Şehirler”, “Nesnelerin İnterneti” gibi bir çok başlıkta teknoloji atılımlarına devam ederken, IDC‘den gelen teknoloji ödülü ile güven verdi.

“Bulut Bilişim” girişimi olan “İBB SaaS” projesi IDC şirketinin “Bulut Yazılım Hizmeti” kategorisinde üçüncülük ödülü kazandı. IDC’nin “Cloud & Data Center Summit 2019” etkinliği kapsamında verilen ödülü, İstanbul Büyükşehir adına, Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Erol Özgüner aldı.

Sayısallaşma ve teknolojik dönüşüm sürecinin bir parçası

Türkçe “Hizmet Olarak Yazılım” anlamına gelen “Software as a Service” (SaaS) kavramı yazılımların tamamen satın alınması yerine bir hizmet olarak kullanıldığı ölçüde ücretlendirilmesine olanak veren bir “Bulut Bilişim” süreci.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sayısallaşma ve teknolojik dönüşüm sürecinin bir parçası olan “İBB SaaS” süreci “Bulut Bilişim” teknolojisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilerlemesinin ve kaynaklarını daha efektif kullanmasının aracı olarak geliştirilmekte. IDC’den ödül de alan girişim sayesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi maliyetleri daha aşağı çekecek ve platformdan bağımsız olarak sürdürülebilir bilişim süreçleri geliştirebilecek.

ibb teknoloji ödülü_1

“Bulut Yazılım Hizmeti” kategorisinde ödül dağılımı

1-Turkcell – DataScience Platform
1-Doğuş Teknoloji – Galataport Liman Yönetimi

2-Eczacıbaşı Bilişim – Algoritma

3-İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İBB SAAS
3-Çalık Holding – HR E-Transformation

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar