Belediyemizin de destekleriyle, İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği tarafından başlatılan yarım kampanyası büyük bir destekle tamamlandı. Kampanya sonunda İstanbul’dan Adıyaman’daki ihtiyaç sahibi 5 bin kişiye giysi ve kırtasiye yardımında bulunan İMDD yönetimi, 33 üyesiyle ilimize çıkarma yaptı.

İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği (İMDD) tarafından daha önce Van, Muş ve Elazığ’da gerçekleştirilen ‘Kardeşlik Köprüsü’ kampanyası, bu yıl da Adıyaman’da sürdürüldü.

‘Adıyaman’da Üşüyen Ellerin Kalplerini Isıtmaya Gidiyoruz’ sloganıyla başlatılan sosyal sorumluluk ve yardım kampanyasını tamamlayan İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut ve 33 yönetim kurulu üyesi, topladıkları bir tır dolusu yardımla Adıyaman’a ulaştılar. Belediyemizin de desteklediği yardım kampanyası ile il genelindeki 5 bin ihtiyaç sahibine yardımlar ulaştırılmaya başlandı.

Belediyemiz bünyesinde yardım hizmetlerini sürdüren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) deposuna indirilen yardımlar, Özel Kalem Müdürümüz Hasan Kızılbay, İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut ve İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de katılımıyla il merkezi ve ilçelerdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Dağıtım töreninde konuşan İMDD Başkanı Aykut, Adıyaman ile İstanbul arasında bir kardeşlik köprüsü kurduklarını dile getirerek şunları söyledi: “İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği olarak ‘Üşüyen Ellerin Kalplerini Isıtma Gidiyoruz’ sloganıyla sürdürdüğümüz yardım kampanyamızın ilkini Van, daha sonra Muş ve Elazığ’da gerçekleştirmiştik. Bu yıl da Adıyaman’daki kardeşlerimizle buluşuyoruz. Adıyaman Belediyemizin de destekleriyle İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımız İstanbul’un ilçelerinde sıfır kıyafet toplayarak, Adıyaman’daki yardıma muhtaç kardeşlerimize teslim etmeye geldi. Sağ olsun belediyemiz yöneticileri bizleri ağırlayarak ev sahipliğinin en sıcak yüzünü gösterdiler, kendilerine teşekkür ediyoruz. İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği olarak her gittiğimiz ilde İstanbul’umuzun kültürüyle, Doğu illerimizde bulunan kültürü pekiştirmeyi ve kardeşlik köprümüzü daha da sağlam ayaklar üzerinde kurmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalarımız kardeşliğin pekişmesi için çok büyük bir örnektir. 18 milyon nüfusa sahip olan İstanbul bizi oradan buraya gönderdi, biz de buradaki Adıyamanlı hemşerilerimizin değerlerini, güzelliklerini, bilgi ve birikimlerini oraya taşımaya çalışacağız. Pazartesi gününe kadar burada kalacağız. Bu süre zarfı içerisinde belediyemizin bize sağladığı imkanlarla yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıp, Adıyaman’ın tarihi yerlerini gezeceğiz. Şunu açıkça söyleyebilirim ki; bugün burada Adıyaman ile İstanbul’un kardeşlik köprüsünü attık. İnşallah bu ileriki zamanda kıymetli Belediye Başkanımızın da destekleriyle daha da ileriye gidecektir. Bizim için 81 vilayet birdir, kardeşliğimiz birdir, gönül köprümüz birdir. Adıyaman’da bunun ilkini gerçekleştirdik. Bu vesileyle Adıyaman Belediye Başkanımıza, Valimize, Muhtarlar Derneği Başkanımıza bize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.”

İnceleyin:  Meslek eğitimi için kayıtlar başladı

Özel Kalem Müdürümüz Hasan Kızılbay ise İstanbul’dan gelen misafirlerine ‘hoş geldiniz’ diyerek başladığı konuşmasında, “Adıyaman Belediyesi olarak böyle anlamlı bir projeye ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İstanbul’dan ilimize gelen muhtarlarımızı 3-4 gün ağırlayacağız, bu süre zarfı içerisinde kendileriyle birlikte topladıkları yardımları belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Böyle önemli bir projeyi gerçekleştirdikleri için İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Bu kampanyaya destek olan tüm İstanbullu kardeşlerimize selamlarımızı iletmelerini istiyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu tür projeler daha da büyüyerek devam eder” diye konuştu.

İstanbul Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanvekili olan Adıyamanlı hemşerimiz Murat Hakverdi’nin girişimleriyle gerçekleştirilen ve TOGEM Koordinatörümüz Yasemin Delibaş ile Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş’ın da katıldığı dağıtım töreninde ihtiyaç sahiplerine, bir çocuğun ihtiyacı olan tüm temel malzemeler olan kıyafet, ayakkabı, mont, atkı, bere, çorap, kırtasiye malzemesi, diş fırçası ve macunu dağıtıldı.stanbul_muhtarlar_dayanma_dernei_yardm_3

Facebook Yorumları