Özelkalem Vazgeçilmez Başkanlar
Özelkalem Vazgeçilmez Başkanlar

Özel Kalem dergisi 116. sayısında vazgeçilmeyen 3 Belediye Başkanı’nı yakından inceledi.

25 yıllık deneyimli bir başkan: Burhanettin Kocamaz

2014 yılında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Burhanettin Kocamaz, uzun yıllar boyunca Tarsus Belediye Başkanlığında görev yaptı. Tecrübeleri, çabası ve yaptıkları onu Mersin halkının gözünde vazgeçilmez kılıyor. Başkan Burhanettin Kocamaz, aynı zamanda Gazi Üniversitesi’nden mezun bir kimya öğretmeni. 2019 seçimlerinde de Mersinlilerin kendisinden vazgeçmeyeceğine tüm kalbiyle inanıyor.

Tecrübeli Başkan Burhanettin Kocamaz Mersin’i marka kent yapabilmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade ediyor. Bulunduğu her yerde vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaşan, Burhanettin Kocamaz, ilk defa Kardeş Şehirler Kurultayı düzenleyerek dünyanın her yerinden 180 ülkenin katılmasıyla yerel yöneticileri bir araya getirdi. Başkan Kocamaz, Kardeş Şehirler Turizm Birliğinin Onursal Daimi Başkanı seçildi. Ayrıca Engelsiz Sanat festivali, Uluslararası Mersin Maratonu, Tour Of Mersin gibi dünyada ses getiren etkinliklere de imza attı.

6. kez Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı
Burhanettin Kocamaz

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ: “’BEN’ DEĞİL, ‘BİZ’ KÜLTÜRÜ BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Seçimlerin vazgeçilmez bir diğer başkanlarından Dr. Memduh Büyükkılıç. 1999 yılından bu yana girdiği her seçimden galibiyet ile çıktı. Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2019 seçimlerinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçmenin karşısına çıkacak. Belediye Başkanı Tıp doktoru olmasından dolayı son 19 yıldır ‘kent doktoru’ olarak anılıyor.

İşini severek yapan ve halkla daima iç içe olan Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesine aday gösterilmesinde de dört dönemdir Melikgazi’de gerçekleştirdiği çalışmalar, yatırımlar ve hizmetlerin sonucu olduğunu ifade ediyor.


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı
DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ

DÖRT DÖNEM ÜST ÜSTE BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLEREK BURSA’DA BİR İLKE İMZA ATAN BELEDİYE BAŞKANI: MUSTAFA BOZBEY

Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanlığı’nda 20 yılı geride bırakmaya hazırlanıyor. Yerel seçimlerde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildi. Başkan Bozbey, “Nilüfer’de yaşamak ayrıcalıktır. Biz Bursa’da yaşamanın da ayrıcalıklı olmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi. Belediye Başkanlığı döneminde 20 yılda hayata geçirilen projelerle marka kent Nilüfer’in oluşturulmasında, Nilüfer’de yaşayanların gülümsemesinde öncülük etmişti. Şimdi ise Bursa’yı gülümsetmek isteğiyle yola çıkıyor.

İnceleyin:  Belediye Meclisi’nden ASKİ yatırımlarına red kararı

Birçok başarılara imza atan Mustafa Bozbey, sürdürülebilir projelerle Nilüfer Belediyesi’ni bir marka kent haline getirdi. Bursa için de en az 5 tane uydu kent projesi yapmak istiyor. Mustafa Bozbey “Ovayı da koruyarak uydu kentler yapacağız ve insanları buradan buraya taşımanın yollarını bulacağız. Bunu yaparsak Bursa nefes alacak.” İfadelerine yer verdi.

Halkın desteğini her zaman arkasında hisseden Mustafa Bozbey, sevginin hâkim olduğu bir kent hayali ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yola çıkıyor.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı
MUSTAFA BOZBEY
Facebook Yorumları