Ana SayfaGündemİstinat duvarları dünyaca ünlü tablolar ile hayat buluyor

İstinat duvarları dünyaca ünlü tablolar ile hayat buluyor

Eskişehir’de istinat duvarları dünyaca ünlü tablolar ile süsleniyor. Duvarlarda Picasso’dan Leonardo Da Vinci’ye, İbrahim Çallı’dan Neşet Ünal’a kadar ünlü ressamların eserleri yer alıyor. 

ESKİŞEHİR – Yenikent Mahallesi’nde arkasında kalan zemin hacmini tutmak amacıyla yapılan istinat duvarları, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyaca ünlü ressamların birbirinden özel eserleri ile süsleniyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışma ile kent estetiğini bozan istinat duvarları dünyaca ünlü ressamların eserleri ile donatılıyor. Yenikent Mahallesi Ş. Yzb. T. Güngör Caddesi üzerinde bulunan ve arkasında kalan zemin hacmini tutmak amacıyla yapılan istinat duvarları ilk etapta asılan 30 tablo ile kent estetiğine uygun hale getirildi.

Dünyaca ünlü tablolar yer alıyor

Yenikent Mahallesi Ş. Yzb. T. Güngör Caddesi üzerinde bulunan duvarlarda Picasso’nun Soytarılar, Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa, Claude Monet’in Şemsiyeli Kadın gibi önemli eserler bulunuyor. Duvarlar da Türk ressamlar İbrahim Çallı, Neşet Ünal, Nuri İyem gibi isimlerin eserlerine de yer verildi.

Çalışmalar vatandaşlar tarafından beğenildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çalışmaların vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladığını ifade etti. Yetkililer, ilerleyen süreçte başka alanlarda da bu şekilde çalışmalar gerçekleştirilebileceğini dile getirdi. Yenikent Mahallesi sakinleri ise yerleştirilen rengarenk tablolar ile o bölgenin modern bir görünüme kavuştuğunu vurguladı.

dünyaca ünlü eserler 1

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kentsel estetiğin kalitesini artıran canlı bir çevre ile planlı ve sağlıklı bir şehre sahip olmayı hedefliyor. Bu kapsamda birçok proje hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi hedeflerini şöyle sıralıyor:

– Eskişehir’in yeşil kalması sürdürülecek ve yeni yeşil alanlar kazandırılacak.                      – Mevcut yeşil alanların fonksiyonları çeşitlendirilecek.
– Kentsel estetikle bütünleşik ve kentsel dönüşümü hayata geçiren, şehir planlama ilkelerine uygun plan faaliyetleri sürdürülecek.
– Çevre ve sağlık uygulamalarında öncü bir belediye olma ilkesi sürdürülecek.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar