Özel Kalem
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Demiryol-İş Sendikası, yüzde 25 zam konusunda uzlaşmaya vararak Toplu İş Sözleşmesi’ni imzaladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir Metro A.Ş. ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri açıklandı. Görüşme sonucu olumlu yönde oldu. Anlaşmayı sosyal medya hesabından İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu duyurdu. Kocaoğlu yayınladığı mesajda “Güzel bir haber vereyim: İzmir Metro A.Ş.’deki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini anlaşmayla sonlandırdık. Yüzde 25’lik zam işçilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Fahrettin Altay ve Bornova Evka-3 arasında hizmet veren metro ile Ataşehir-Alaybey ve Halkapınar-Fahrettin Altay hatlarındaki tramvay işletmesinde toplam 449 personel çalışıyor. Tüm personelleri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutlu son ile bitti. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Türk-İş’e bağlı Demiryol-İş Sendikası yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde imza attı. “Seyyanen” 700’er TL ve 106 gün ikramiye konusunda da anlaşılarak Toplu İş Sözleşmesinin temelleri atıldı.

Demiryol-İş Sendikası’nın İZBAN’da sürdürdüğü grev ise geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı kararıyla durdurulmuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bakan Çavuşoğlu'ndan "HDP ve PKK" açıklaması