İzmir Selanik Feribot

İzmir Selanik feribot seferleri, İzmir’de turizmi canlandıracak. Bu faaliyetleri gerçekleştirecek olan Levante Ferries Denizcilik, feribot hattının tanıtımı ve seferlerin içeriği ile alakalı bir basın toplantısı düzenledi. Dev Ajans organizasyonu ile düzenlenen ve İzmir’deki birçok turizm acentası temsilcisinin katılım sağladığı toplantıda, iş birlikleri oluşturulması ve geliştirilmesi de konuşuldu. TÜRSAB Ege BTK Başkanı Osman Tolga Gencer konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Bir ay önce İzmir ve Selanik arasında seferlerini yapacak olan geminin turizme kazandırılması için görüşmelere başladık. Bu hattın seferlere başlaması İzmir için, turizm için, acenta ve turlarımız için oldukça önemli.” 

GECE YOLCULUĞU OLACAK

Proje danışmanı Michalis Triantafyllidis, sefer saatleri hakkında bilgi vererek, “İzmir Selanik feribotu için kullanılacak gemimiz RO –RO değil Ropax modeli gemi olacak. Haftada 3 gün karşılıklı seferlerin yapılacağı gemi akşam saat 20.00’da İzmir’den hareket edecek, en geç sabah saat 10.00’da Selanik’e varmış olacak. Gemi devamlı gece seyahati yapacak. Geminin içerisinde restoran ve kafe de bulunacak” dedi. İzmir ve Kuzey Yunanistan’da faaliyet gösteren turizm acentalarını işbirliği yapmaları konusunda destek olmak istediklerini de kaydeden Triantafyllidis, “Selanik’te bir otelin ortalama günlük fiyatı 60-70 Euro arasında. Kuzey Yunanistan’daki turizm acentalarının bireysel olarak hafta sonları Türkiye’den gelen turistlere verdikleri fiyat 90 Euro civarında. İstanbul dışında Türkiye’nin Yunan turistlere uyguladıkları fiyatlar da aynı şekilde. Fakat Hollanda, İsveç gibi Avrupa ülkelerinin sundukları paket ücret civarı ise 25-30 Euro. Yolumuz kolay ve kısa değil fakat bunu başaracağımızdan eminim. Bizim buradaki işimiz turizm probleminin çözümüne katkıda bulunmak ve öneri sunmak” dedi.

Ekim ayının sonunda İzmir Selanik feribotu seferlerinin başlayacağı müjdesini de veren Triantafyllidis, fiyatların binek arabalar ve yolcular için düşük olacağını, eylül ayına kadar ücretlerin de kesinleşeceğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Yorumları