İzmir'de CHP'liler kutlama yaptı. Soyer, ''Yarın Türkiye yepyeni bir güne, yepyeni bir bahara uyanıyor. İzmir’den başlayan bu büyük değişim, bütün Türkiye’yi arkasına alacak" dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer, resmi olmayan sonuçlara göre başkanlığı kazanmasının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda partililerle kutlamalara başladı. Türkiye’de yeni bir sayfa açılığını dile getiren Soyer, büyük bir değişimin başlayacağının haberini verdi.

“Yorgunluk var, yılgınlık yok”

Yapılan sloganlara yönelik konuşmalarda bulunan Soyer, İstanbul’daki son duruma da değindi. ” İstanbul’u da alacağız” ifadelerinde bulunan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer, yarından itibaren Türkiye’de yeni bir belediyecilik anlayışı başlayacağının açıklamasını yaptı. ”O da belediye ana. İzmir Büyükşehir Belediyesi bir ana gibi bütün evlatlarını kucaklayacağız. Biz devletin babalığından zaman zaman çekmişizdir. Zaman zaman devlet baba öfkelenir, kırar döker ama ana başka bir şeydir. İzmir Büyükşehir Belediyesi bütün evlatlarına ana olacak, hiçbirini üvey, öz ayırmayacağız. Hepsini ana gibi kucaklayacak. İzmir’de iki büyük hedefimiz var. Birincisi İzmir’in refahını büyüteceğiz, ikincisi büyüttüğümüz refahı kentin yukarı mahallelerine, arka sokaklarına adil dağıtacağız. ” diye konuştu.  

İzmirlilere; “İçiniz rahat etsin”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin güçlü bir kurum olduğuna değinen Soyer, İzmir halkına içlerinin rahat olmasını, İzmir’de baharın geldiğini şu cümlelerle ifade etti: ”Bu büyük güç İzmir’de yoksulluğu bitirmeye muktedirdir. Ne kriz gelirse gelsin; ekonomik krizler, siyasal krizleri İzmirliye dokundurtmayacağız. O krizler İzmirliye dokunmayacak. Göreceksiniz el birliği ile kol kola, omuz omuza bunu başaracağız kardeşlerim. Yarın sabahı bekleyin İstanbul’un dağlarında, Türkiye’nin dağlarında çiçekler açacak. İzmir’den başlayarak bahar bütün Türkiye’ye gelecek” 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir’den COVID-19 Dirençlilik Eylem Planı