Kocaeli’nin İzmit Belediyesi ile TOKİ arasında Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili imzalar atıldı.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve TOKİ Başkanı Ergün Turan, Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için bir araya geldi. TOKİ merkezinde gerçekleşen buluşmada taraflar arasında imzalanan protokolle projenin ilk adımı atıldı. Başkan Doğan, İzmit halkı adına TOKİ Başkanı’na teşekkür etti. Doğan, “Bizim projedeki asıl amacımız vatandaşımızın her yönden kentsel dönüşüm projesindeki en büyük hassasiyetlerimizden biri de yerinde dönüşüm ile halkımızın kendi mahallesinde yaşamlarını sürdürmesidir. Çok şükür artık hak sahipleriyle muvafakat aşamasına geldik. Projenin ilk anından itibaren vatandaşlarımızla istişare içerisinde bulunup onların istek ve görüşlerini hep dikkate aldık. İlk günden itibaren sabır ve anlayış içinde süreci takip eden Cedit sakinlerine teşekkür ediyorum. Güle oynaya, davul zurna eşliğinde bir kentsel dönüşüm çalışması gerçekleştirerek Türkiye’ye bu alanda da örnek olacağız” dedi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan

Doğan, Cedit Mahallesi’ndeki hak sahipleriyle uzlaşma görüşmelerinin başladığının müjdesini de verdi. Doğan, “Hak sahiplerimiz için belediyemizin 8. katında oluşturmuş olduğumuz odamızda görüşmelerimiz başladı. Vatandaşlarımızı tebligatlarında belirttiğimiz tarihlerde belediyemize davet edip görüşmelerimizi yapıyoruz. Belediye başkan yardımcımızın, teknik ekiplerimizin bulunduğu görüşmelerde hak sahiplerine gerekli bilgiler verilmektedir” diye konuştu.

Cedit’te 126 dönümlük alanda yapılacak kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede hali hazırda bin 181 konutta yaşayan 883 hak sahibi, modern ve güvenli konutlarda yaşama imkanı bulacak. Proje ile bölgede bin 470 modern, güvenli ve nitelikli konutun yanı sıra 3 bin 261 metrekarelik sosyal tesis yapılacak. Ayrıca, 2 bin 324 metrekarelik alanda cami, 24 bin 203 metrekarelik alanda ise park ve rekreasyon bölgeleri yer alacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Adıyaman Belediyesi, şehrin çehresini değiştirecek