Özel Kalem
Özelkalem Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce 8 Mahallede 5848 hane ve 1322 işyerinde bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Fethiye Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Kapı Kapı Bilgilendirme Projesi” sona erdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce 8 Mahallede 5848 hane ve 1322 iş yerinde bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü, Kaydem Plastik Firması ve ÇEVKO Vakfı ile başlanan çalışmaların ilk etabı sona erdi. Bu kapsamda Karagözler, Cumhuriyet, Kesikkapı, Tuzla, Taşyaka, Pazaryeri, Patlangıç ve Çalıca Mahallelerinde 5848 hane ve 1322 iş yerine ulaşılarak bilgilendirme yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice KABAK, “Çalışmalarımızı birebir vatandaşlarımızla temas halinde gerçekleştirdik. Çalışmalarımızda bilgilendirme ekibimiz özverili bir şekilde 8 mahallede yaklaşık 7000 kapıya ulaştı. Çarpan etkisi düşünüldüğünde yaklaşık 20-25.000 kişilik bir nüfusa ulaşıldığı söylenebilmektedir. Geçmişte yapılan bilgilendirme arşivi ile kıyaslandığında rahatlıkla söylenebilmektedir ki Fethiye’de bir geri dönüşüm bilinci oluşmuştur. Hemen hemen her vatandaş en çok atık pili, atık yağı ayırması gerektiğinin bilincinde. Biz de yıllardır yapmaya çalıştığımız bilinç oluşturma çalışmalarını bu sene de gerçekleştirdik. Bu proje ortak olan geleceğimiz için, çevremiz için herkesin katılması gereken, özen gösterilmesi gereken bir proje. Bir yasal zorunluluk en önemlisi de insanlık sorumluluğu olması. Dinleyip zaman ayıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Çalışmaların ikinci etabına yaz sezonu öncesi başlanacağı kaydedildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ hayatını kaybetti