Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kocaeli Büyükşehir Belediye İbrahim Karaosmanoğlu

Kocaeli Büyükşehir Belediye İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Metro Projesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek istediklerini belirtti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye İbrahim Karaosmanoğlu, Ulaşımpark A.Ş’nin yeni Genel Müdürlük Binası’nı ziyaret etti. Ziyarette, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Ulaşımpark Genel Müdürü Yasin Özlü, Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel ve idari personellerde hazır bulundu. Karaosmanoğlu, 30bin kilometre bakımları gelen tramvay araçlarında inceleme yaptı. Başkan Karaosmanoğlu, yerli üretimin önemine değindi. Karaosmanoğlu, kontrol merkezinde de tramvay araçların hareketlerini ve teknik detaylarını anlık değerlendirildiği bilgisini aldı. Karaosmanoğlu, “Tramvay projemizin halkımız tarafından büyük teveccüh görmesi nedeniyle 2.2 kilometrelik Okullar Bölgesi-Plajyolu hattının başlanılması için gerekli adımı attık” dedi.

“Halkın tramvaya gösterdiği ilgi onur verici”

Bakım atölyesine de uğrayan Karaosmanoğlu, “Pırıl pırıl bir atölyemizde çalışan kardeşlerimiz halkımızın büyük teveccüh gösterdiği tramvay araçlarımızın bakımlarını gerçekleştiriyor. Yetişen ve uzmanlaşan arkadaşlarımız Tramvay araçlarımızın her yeri kontrol ediyor. Bu vesileyle ulaşım hizmetinde en küçük aksaklığın yaşanmasına müsaade etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bazı günlerde tramvay yolcu sayısında otuz bin rakamını geçtiklerini de vurgulayan Karaosmanoğlu, “Kocaeli halkı tramvay projemize önem verdi. Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve bizlere dua ediyor. Çevreyi kirletmeyen tramvayımız aynı zamanda trafiği de rahatlattı. Halkımızın tramvaya gösterdiği bu güzel ilgi bize onur veriyor” dedi.

“Cumhurbaşkanımıza ilettim”

Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Kongresi’ne gelmesi nedeniyle biraraya geldiklerini de belirtti. Başkan Karaosmanoğlu, “İzmit, Derince, Körfez ve Kartepe güzergâhında metro projemizi de hükümetimizle ve devletimizle yapma çalışmamız var. Bu durumu Cumhurbaşkanımızı ilettim. Kendileri de bu proje üzerine çalışalım inşallah dedi” açıklamasını yaptı.

Karaosmanoğlu, İzmit Metro Projesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek istediklerini belirtti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Restorasyonu tamamlanan Bulgar Kilisesi ibarete açıldı