2016 Rio Olimpiyatları’nda Türkiye’nin elde ettiği 8 madalyadan 5’i kazanan İBB Spor Kulübü’nün sporcuları ay yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada göndere çıkarmaya devam ediyor. Sırbistan’da yapılan Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Grekoromen stilde mücadele eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü güreşçilerinden Soner Demirtaş Avrupa Şampiyonu oldu. Kocaeli’nde düzenlenen 52. Avrupa Karate Şampiyonası’nda mücadele eden İBB’li sporcu Burak Uygur ve Uğur Aktaş ise Avrupa Şampiyonu olarak göğsümüzü kabarttı.

GÜREŞTE PODYUM GÜREŞÇİLERİMİZİN

Sırbistan’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda Serbest stil 74 kiloda mücadele eden Milli Güreşçimiz Soner Demirtaş finalde Azeri rakibi Murad Süleymanov’u 6-4 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. 85 Kiloda Metehan Başar finalde Macar rakibi Viktor Lorincz’e 3-2 yenilerek Avrupa 2.’si olurken, 80 kiloda mindere çıkan sporcumuz Aslan Atem ise Polonyalı rakibi Edgar Babayan’i 6-5 yenerek Avrupa 3.’sü oldu.

KARATEDE İBB’Lİ SPORCULAR AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA DAMGA VURDU

Kocaeli’nde yapılan 52. Avrupa Karate Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Burak Uygur ve Uğur Aktaş Avrupa Şampiyonu, Ali Sofuoğlu Avrupa 2.’si, Merve Çoban ve Erman Eltemur ise Avrupa 3.’sü olarak önemli bir başarıya imza attı.

0002

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İBB’li sporcular Akdeniz Oyunları'ndan 15 madalya ile döndü