Balıkesir’in merkez Karesi Belediyesi, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 7 robotik ve kodlama atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

Balıkesir’in merkez Karesi ilçesinde Kaymakamlık, Karesi Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen, “Kod 10.0 Balıkesir” projesi kapsamında, 7 robotik ve kodlama atölyesinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreni Rahmi Kula Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Törene, Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Kaymakam Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü ve Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, öğretmenler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

“Çok güzel işlere imza attık”

Belediye Başkanı Yılmaz, Balıkesir ve Karesi’de ortak paydada ve güç birliği ile çok güzel işlere imza attıklarını dile getirdi. Yılmaz, “Bir yerel yönetici olarak öncelikle Sayın Vali’me teşekkür etmek istiyorum. Çünkü eğitime bu kadar önem veren bir valinin ve kaymakamın olduğu yerde bizim duyarsız kalmamız mümkün değil. Zihinsel olarak hazır olduğumuzda kaynak mutlaka bulunur. Yeter ki öğrenmeyi arzulayan öğrenciler, öğretmeye ve yönlendirmeye istekli eğitimciler ve bu işe sahip çıkacak bir yönetim anlayışı olsun” dedi.

“Karesi Belediyesini her zaman örnek gösteriyorum”

Projede emeği geçenlere teşekkür ederek, sözlerine başlayan Vali Ersin Yazıcı ise “Karesi Belediyesi’ne özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu konuda yaptıkları takdire şayan. ‘BENGİ Projesi’nde şehirde eğitimi öncelikleme, eğitimle ilgilenme, eğitimin sorunlarını çözme, öğretmen arkadaşlarımızı motive edip kalitemizi yükseltme noktasında Karesi Belediyesi’ni her zaman örnek göstermiştim. Onların sayesinde harekete geçenler oldu, ben bu manada da Yücel Başkan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yazıcı, eğitime yaptığı katkılar dolayısıyla Başkan Yılmaz’a plaket verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Fatma Şahin ve Yücel Yılmaz, Eskişehir'e hayran kaldı