Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl büyük ilgi gören Kavacık Üzüm Festivali 24 Eylül Cumartesi söyleşi ve tiyatro, 25 Eylül Pazar günü ise üzüm yarışması, halk oyunları gösterisi ve konserle renklenecek. Festivale ilginin bu yıl daha da yoğun olması bekleniyor.

Dünyaca ünlü üzümü (Kavacık ENFES) ile adını her geçen gün daha da duyuran ve ulusal anketlerde Ege Bölgesi’nde görülecek ilk 5 köyden biri olarak gösterilen Karabağlar’a bağlı Kavacık Köyü, üzüm festivaline hazır.

Karabağlar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kavacık Köy Muhtarlığı, Karabağlar İlçe Tarım Müdürlüğü ve İzmir Ziraat Mühendisleri Odası tarafından da desteklenen festival, 24 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’ de Mildiyö Hastalığı ve Mücadele Yöntemleri ile ilgili Bornova Zirai Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Dr.Dilek Poyraz’ın konuşmacı olarak katılacağı söyleşi ile başlayıp tiyatro kat-art grubu üyelerinin oyunu ile devam edecek.
kavacik-uzum-9

Üreticiler ödüllendirilecek

25 Eylül Pazar saat 11.00’de stantların açılışıyla başlayacak olan festivalin ikinci gününde ise, çocuk atölyesi, halk oyunları gösterisi ve protokol konuşmaları yer alacak. Ayrıca, Kavacık Köy Meydanı’nda gerçekleştirilecek üzüm yarışmasının ardından en iyi ve en kaliteli üzümü yetiştiren üreticilere ödül verilecek. Şenlik Halk Müziği sanatçısı Ali Çakar’ın Köy Meydanı’nda vereceği konserle sona erecek.

Otobüs kalkış noktaları

Kavacık Üzüm Festivali’ne katılmak isteyen vatandaşlar için, 25 Eylül Pazar günü Karabağlar Belediyesi önü, Üçyol minibüs durakları önü ve Üçkuyular Fahrettin Altay Metro Durağı önünden saat 09.30’da ücretsiz otobüsler kalkacak. Bunun yanı sıra ESHOT’un 24 numaralı otobüsü Üçkuyular İskele Durağı’ndan, yarım saat aralıklarla ücretli ring seferleri yapacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Karacabey Belediyesi Eskikarağaç Leylek Köyü Bahara Hazır