Giresun Merkeze bağlı Kavaklar Mahallesi’nin üst bölgesinde altyapı ve yol çalışmaları için ilk kazma vuruldu.

Mahalle sakinleri ile sabah kahvaltıda buluşan Belediye Başkanı Kerim Aksu, halkın beklenti ve ihtiyaçlarını tüm imkanları zorlayarak yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek,

Kimse beni alt yapı tamamlanmadan üstyapıya başlatamaz” dedi. Kavaklar Mahallesi Cami yanında Muhtar Hasan Akın ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Aksu, Kavakların üst kesiminde eski yaya yolunun kazma kürek ile genişletildiğini, altyapı olarak hiçbir uygulama olmadığını hatırlattı.

Aksu, yaptığı konuşmada şunları ifade etti; ” Burası daha önce Seldeğirmeni Mahallemize bağlı idi. Yaklaşık 60 yıl önce Kavaklara bağlandı. 2009’da göreve geldiğimizde bu yolun üzerinden bir kat geçerek düzenlemesini yaptık. Yolu tekrar el birliği ile genişleterek yapımını gerçekleştireceğiz. Yol demek medeniyet demektir. Hastalık, cenaze, düğün olduğunda önemlidir. Yol oldukça bölgedeki her şey değerlenir. 2 kilometrelik yağmur suyu, kanalizasyon ve yol genişletme çalışmaları yapacağız. Gereken yerlerde taş duvar ile destek çalışmalarını da yapacağız. Toplamda 5 milyon Lira bir maliyeti var. AB projesini beklemiştik, şimdi gerçekleştiriyoruz. 3 veya 4 aylık bir çalışma ile beraber yeni yolumuza kavuşmuş olacağız. Çevre yolu yapıldığında oraya da yakın bir bölge olacaktır Bu geleceğe yatırımdır. Bugünden yarını düşünmeliyiz. Yol yapımı sırasında vatandaşlarımızın en azından bir sıra ocağını vermesini bekliyoruz. Şimdiden hayırlı olsun.”

Kavaklar Mahallesi muhtarı Hasan Akın; alt yapı, kanalizasyon ve yol genişletme çalışmalarının önemini vurgulayarak cami bakım, onarımı ve imam evine katkılarından dolayı da başkan Kerim Aksu’ya teşekkür etti. Kavaklar Mahallesi altyapı ve yol yapımı için yapılan toplantıya, Başkan Kerim Aksu, Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Mustafa Saraydemir, Fen işleri Müdürü Ergun Altıyaprak, Su ve Kanalisazyon işleri Müdürü Ozan Faik Kılıç, Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Kavaklar Mutarı Hasan Akın, Samanlıkkıranı Muhtarı Kerim Hıdımoğlu, Kayadibi Muhtarı Zafer Işık, Osmaniye Muhtarı Temel Akın, Hacımiktat Muhtarı Ömer Zorlu, Gaziler Muhtarı Ömer Hamzabaşoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Hayrettin Çıtlak, Erdinç Hıdımoğlu, Zafer Güngör ve mahalle sakinleri katıldı. Belediye Başkanı Kerim Aksu Osmaniye Mahallesi ile Kavaklar Mahallesi sınırından altyapı çalışmalarını başlattı.
011116-kavaklar-mah-kavaklar-cad-baskan-mahalle-toplantisi-341

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Uysal, Beyoğlu Belediyesini ziyaret etti