Karaman Kent Konseyi, daha yaşanabilir, her alanda temiz bir şehir ve sağlıklı bir yaşam adına başlattığı projelerine yenilerini ekliyor. Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven; ” Her alanda, her anlamda daha temiz bir toplum, daha temiz bir şehir olma yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Karaman Kent Konseyi, Karaman Belediyesi, birim müdürleri ile olağan toplantısını gerçekleştirdi. Ali Konukseven Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda devam eden ve yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Otobüs Duraklarına Kitaplıklar Kurulacak

Kent Konseyinin anlamlı bir projelerinden birisi olan “Kütüphane Duraklar” ile belirlenen otobüs duraklarına kitaplıklar kurulacak. Bu kitaplıklar ile vatandaşlar kitap okuyacak, elindeki kitapları bu kütüphaneye bağışlayabilecekler.

 

Kuruyemiş Satan Esnafa Çift Gözlü Kese Kağıdı Uygulamasına Geçilecek

                  Çevre temizliği konusunda büyük sorun olan kuruyemiş kabuklarının yere atılmasının önüne geçilmesi adına, kuruyemiş satan esnaflara çift gözlü kese kağıdı kullanım şartı getirilecek.

 

Cezai Uygulama 1 Mayıs 2016 Tarihinde Başlayacak

                  Karaman Beleyesi, Zabıta Müdürlüğü tarafından 1 Mayıs 2016 tarihinden itibaren, çevreyi kirleten her türlü eylemi gerçekleştirenlere ilgili yasa gereği cezai işlem uygulanacak.

 

Okullarda Atık Yağ Toplama Merkezleri Oluşturulacak

Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven; “Temiz Karaman Sağlıklı Nesiller” projesi kapsamında ziyaret ettiğimiz okullarda, atık yağların toplanması için bir çalışma başlatılması noktasında büyük talep aldık. Bu konuda belediyemiz işbirliği ile okullarımıza katı atık toplama merkezleri kurulması kararı aldık” dedi.

Ali Konukseven, projelerle ilgili yaptığı değerlendirmede; ” Kent Konseyi olarak, tüm Türkiye’ye örnek projeler üretmeye ve bu projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu projelerin hayata geçirilmesinde bizlere büyük destek olan Valimiz ve Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum” dedi.HABER KALIP

Facebook Yorumları
İnceleyin:  “ÜCRETSİZ İNTERNET DÖRT BÖLGEDE HİZMETE GİRDİ” MUDANYA