Keşan Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlediği satranç turnuvası 29 Ekim 2016 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve saat 10.00’da başlayan turnuvaya; Minikler’de 44, Küçükler’de 14, Yıldızlar’da 21, Genel’de 13 olmak üzere 92 sporcu kesin kayıt yaptı.

Turlar gün boyunca sürdü ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Minik sporcuların 6, küçük, yıldız ve genel kategori sporcularının 5 tur oynadığı turnuvanın sonucunda minikler, küçükler ve yıldızlarda kız ve erkek ilk 5 sporcuya madalya, genel kategoride ilk beş sporcuya madalya; tüm kategorilerde ilk beş sporcuya ayrıca para ödülü verildi.

Ödüller, saat 16.30 sıralarında düzenlenen ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mücahit Erdoğan’ın da katıldığı tören sonrası sahiplerini buldu.

Tören’de konuşan Aktan, Keşan Belediyesi’nin satranç sporuna önem veren belediyelerden biri olduğunu vurguladı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi anlamlı bir günde böyle bir turnuva düzenledikleri için mutlu olduklarını aktardı, katılan sporculara ve ailelerine teşekkür etti.

Ödül töreninden sonra turnuvada görev alan; Başhakem Derya Özkan, Başhakem Yardımcısı Rıdvan Bilgin, Hakemler Mustafa Alcan ve Mustafa Çakır’a da plaket takdim edildi.
29-ekim-satranc-turnuvasi-10

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bağcılar'a 'Çocuk Trafik Eğitim Parkı' yapıldı