Ana SayfaGündemKonya Büyükşehir Belediyesi’nin işçiye zam teklifine tepki

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin işçiye zam teklifine tepki

İşçiye zam teklifine tepki: Milyonlarca çalışan taban fiyatın açıklanmasını beklerken, AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde çalışan yaklaşık 6 bin taşeron personeline yüzde 6 artırım ve bir sefere mahsus 500 lira seyyanen artırım teklifi tepkilere neden oldu.

GÖRÜŞMELERDEN SONUÇ ÇIKMAZSA GREVE GİDİLECEK

Toplumsal medya hesabında ‘Belediye Taşeronları’ ismiyle bir ortaya gelen işçiler Hak- İş Konfederasyonu ve AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi ortasında süren görüşmelerden yaklaşık yüzde 20 oranında bir artırım çıkmaması durumunda greve gideceklerini belirtti.

 

ozelkalem isciye yuzde 6 zam
işçiye zam teklifine tepki


“YÜZDE 6’LIK ARTIRIM TEKLİFİ EMEKÇİYİ AÇLIĞA MAHKÛM ETMEKTİR”

AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından teklif edilen yüzde 6’lık artırımın kabul edilir olmadığını belirten UYGUN Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, “Tüm Türkiye taban fiyat sayılarına odaklanmışken Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay belediye işçilerine enflasyon sayılarının da çok altında bir artırım teklifi yapıyor.

Süreci takip ediyoruz. 2-3 yıldır mağdur edilen taşeron işçilerinin daha fazla mağdur edilmemesini istiyoruz Bu yüzde 6’lık artırım emekçiyi açlığa sefalete mahkûm etmek demektir. Yandaşlarınızı doyuracağınıza çalışanın alın terini, hakkını verin. İşçilerimizin en düşük yüzde 20 artırım beklentisinin karşılanması gerekiyor. Ben de gelişmeleri yakından takip ediyor ve işçilerin haklarının verilmesi noktasında verdikleri uğraşa dayanak oluyorum” dedi.

“YÜZDE 6’LIK ARTIRIM TEKLİFİ KABUL EDİLEMEZ”

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman ise mevzuya ilişkin toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi:

“2020 Haziran’dan itibaren kontrat yapılmayan Konya B. Belediye emekçilerinin hakkı verilmelidir. Millet Bahçesine 52 Milyon ayıranların, gece gündüz demeden Konya Halkına hizmet eden işçiye yüzde 6 + 500 TL teklifi kabul edilemez. Belediye çalışanlarının yanındayım.”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler