Ana SayfaGündemKütüphane Haftası Kapsamında İBB’den  200 Bin Kitap Hediye

Kütüphane Haftası Kapsamında İBB’den  200 Bin Kitap Hediye

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane Haftası kapsamında 200 bin kitap hediye ediyor. İBB, “Kütüphaneler Haftası” kapsamında, Kültür AŞ yayınlarından çıkan 200 bin kitabı kütüphanelere ve okullara dağıtımı yapılacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoyla duyurduğu kampanyaya Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 30 Mart – 5 Nisan 2020 tarihleri arasında kutlanacak “Kütüphaneler Haftası” kapsamında 200 bin kitabı, kütüphane, okul ve üniversitelere bağışlıyor. Kültür AŞ yayınlarından çıkan ve çoğunluğu İstanbul temalı 200 bin kitap, www.kultur.istanbul web sitesine başvuruda bulunan kurumlara kazandırılacak. İBB Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesaplarından duyurduğu kampanya ile Türkiye’nin tüm illerindeki okurların daha çok kitapla buluşması amaçlanıyor.

“KİTABIN DEĞERİNİN HİSSEDİLEBİDİĞİ DEĞERLİ YER KÜTÜPHANELERDİR”

Yaptığı açıklamada, “Kitap Yaşamdır. Kitaplarla baş başa kalmak, en huzurlu anlardan biridir ve kitabı hissedebileceğiniz en değerli mekânlar ise kütüphanelerdir” diyen Başkan İmamoğlu, 200 bin kitabın İstanbul’un daha iyi öğrenilebilmesine katkı sağlamasını ve kitapseverlerin kütüphanelerde daha fazla eserle buluşmasını arzu ettiğini dile getirdi.

SON BAŞVURU 16 MART

Kampanya kapsamında, İBB iştiraklerinden Kültür AŞ’nin çeşitli kategorilerdeki yayınları, kütüphanelerdeki yerlerini alacak. İstanbul’un zengin tarihini, dokusunu, mimari eserlerini, geleneklerini ve hikâyelerini aktaran kitaplar, okurlarla buluşacak.Son başvuru tarihi olan 16 Mart 2020’ye kadar, www.kultur.istanbul web sitesinde yer alan form üzerinden yapılacak başvurular değerlendirilecek. Değerlendirme sonrası kitaplar, kütüphanelere yine İBB Kültür AŞ tarafından kargo ile ücretsiz ulaştırılacak.Detaylı bilgiye, Kültür AŞ web sitesini ziyaret ederek ya da kitapka ulaşılabilecek.

“KİPTAŞ, “3. Gayrimenkul Müzayedesi” ile 54 dükkanı satışa sunuyor”

Açık artırma yöntemiyle düzenlenecek müzayede, 4 Mart 2020 Çarşamba günü saat 14:00’te KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi KİPTAŞ, kentin muhtelif bölgelerinde bulunan ve yatırımcılara hitap eden 54 dükkanı satışa sunuyor. 2019 yılının Ekim ve Aralık aylarında iki kez halka açık müzayede gerçekleştiren KİPTAŞ, “3. Gayrimenkul Müzayedesi” kapsamında, Referans Başakşehir Vadi ile Silivri Konutları 3. Etap projelerindeki dükkanları ilk kez satışa çıkarıyor.Eylül ayında teslim edilmesi planlanan Referans Başakşehir Vadi, bölgenin prestijli projeleri arasında gösteriliyor. Müzayede kapsamında Silivri Konutları 3. Etap projesindeki 7 dükkan da satışa çıkacak.Bin 513 konuttan oluşan ve kısa süre içinde yaşamın başlayacağı proje, E-5 Otoyoluna yakın konumda bulunuyor.

HALKA AÇIK MÜZAYEDE

Katılımcılar ayrıca Hadımköy 2. Etap, Vaditepe Bahçeşehir, Vaditepe Göl Evleri, Maltepe 2. Etap ve Sahilpark’ta bulunan dükkanlar için de teklif verebilecekler.Açık artırma yöntemi ile şeffaf koşullarda gerçekleşecek müzayede halka açık olacak. Katılımcılar www.kiptas.istanbul internet sitesi üzerinden canlı yayınlanacak açık artırmaya, dünyanın her yerinden online olarak teklif verebilecek.Müzayede, 4 Mart 2020 Çarşamba günü saat 14:00’te KİPTAŞ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

İmamoğlu

UYGUN FİYAT, ÖDEME KOLAYLIĞI

Her bütçe ve kesime hitap eden dükkanların fiyatları 170 bin TL’den başlıyor. Portföydeki en pahalı dükkanın fiyatı ise 6 milyon 21 bin 296 TL. Dükkanlara peşin ya da yüzde 40’ı peşin, kalan bakiye ise satış vaadi sözleşmesi imzalandığı tarihten itibaren her altı ayda bir, yüzde 6 oranında vade farkı uygulanarak 36 ay taksitle sahip olmak mümkün.İBB ve KİPTAŞ, müzayededen elde edilecek geliri, Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Konut Projeleri için kaynak olarak kullanacak.”KİPTAŞ 3. Gayrimenkul Müzayedesi” ile ilgili detaylı bilgi, şartname ve fiyat listesine,internet sitesinden ulaşılabilir.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar