Ana SayfaGündemLijian; 'Bir Ülke İki Sistem' politikasını karalama çabaları suya düşecek

Lijian; ‘Bir Ülke İki Sistem’ politikasını karalama çabaları suya düşecek

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Bir Ülke İki Sistem politikasının başarısını karalamayı hedefleyen bütün çabaların suya düşeceği bildirildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian günlük basın toplantısında bugün Hong Kong’un anavatana dönüşünün 25. yıldönümü kutlanırken, bazı Batılı ülkelerin Bir Ülke İki Sistem’in Hong Kong’da uygulanmasını suçlayan açıklamalarda bulunarak, Çin’in içişleri olan Hong Kong meselesine müdahale etmeye çalıştığına dikkat çekti. Zhao, Çin’in buna kesinlikle karşı çıktığını ve bunu sert dille kınadığını ifade etti.

Sözcü, “Bu ülkeler daima demokrasi ve insan haklarını dile getirirken, kendi ülkelerinde mevcut ciddi sorunlara ise göz yumuyor. Bu ülkelerin, müreffeh, istikrarlı ve dayanışma içinde ilerleyen Hong Kong’u eleştirme hakkı yok. Bu ülkeleri uyarmalıyız, Bir Ülke İki Sistem’in başarısını karalamayı hedefleyen tüm çabalar suya düşecek, Çin’in içişlerine yönelik bütün müdahaleler başarısızlığa mahkûm olacak, hiçbir dış güç Bir Ülke İki Sistem’in uzun vadeli ve istikrarlı sürdürülmesini ve Hong Kong’un refahı ve istikrarını engelleyemeyecek.” diye konuştu.

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

►12. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni

Özelkalem Dergisi 15. Yıl Özel Sayısı’nı Gururla Sunar..  ►Abone ol

►İzle Türkiye!  ►Abone ol

Özelkalem tv Türkiye’nin ilk yerel yönetim televizyonu Özelkalem.tv, yerel yönetimlerin tarafsız, yaygın, katılımcı, etkin mecrası olmak üzere kuruldu. Bütün yerel yöneticilerin kendi televizyonu gibi görebileceği, bütün kentlerin kendini gösterebileceği bir televizyon kanalı. #özelkalem#yerelyönetim#belediyebaşkanları►

 

 

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler