Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerle vatandaşlarının yanında olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda dağıtımı gerçekleştirilen 27 bin dut fidanı ile çiftçilere destek olan Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Malatya’da meyveciliğin gelişmesi ve daha kaliteli ürün yetiştirilmesi amacıyla çeşitli türlerden toplam 295 bin meyve fidanı dağıtacak.mlt_2958

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasında gerçekleştirilen ortak proje ç
erçevesinde kırsal mahallelerde meyveciliğin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi, ürün çeşitliliğinin artırılması amacıyla 295 bin meyve fidanı dağıtımı gerçekleştirilecek.

Malatyalı çiftçilerin sertifikalı kaliteli tarım ürünleri yetiştirmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Alıç, Ceviz, Badem, Ihlamur, Kızılcık, Goji Berry, Lavanta ve Dut fidanı dağıtılacak.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından dağıtımı gerçekleştirilecek olan meyve fidanlarından almak isteyen çiftçilerin 20 Ekim 2016 tarihine kadar dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Dilekçe ile müracaat edecek olan çiftçilerin;

Çiftçilik Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlı en az 1 dönüm arazisi olması ve kapama bahçe yapmayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Çiftçilik Kayıt Sistemi (ÇKS) belgesi, Tapu Fotokopisi ile yapılan müracaatlar kabul edilecektir. Meyve fidanı dağıtımı Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecektir.

Dağıtımı Planlanan Fidan Sayıları

Fidan Tür AdıSayı ( Adet )
Alıç50.000
Ceviz75.000
Badem75.000
Ihlamur5.000
Kızılcık5.000
GojiBerry5.000
Lavanta5.000
Dut75.000

 

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Antalya'nın hobi bahçeleri emeklilerin vazgeçilmezi oldu