Ana SayfaEğitimMeslek eğitimi için kayıtlar başladı

Meslek eğitimi için kayıtlar başladı

Bursa’da 15 yıldır 250 bini aşkın kişiyi ücretsiz sanat ve meslek eğitimleriyle buluşturan BUSMEK’te heyecanla beklenen yeni eğitim dönemi ön kayıtları başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Etğimi Kursları (BUSMEK), 2020-2021 eğitim döneminde 400 grupta 250 branşla nitelikli sanat ve meslek eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Kurslara internet sitesinden online ön kayıt yapılabileceği gibi aynı zamanda BUSMEK kurs merkezlerinden de kayıt yaptırılabilecek. Ayrıca IOS ve Android tabanlı cep telefonlarından “BUSMEK” uygulamasını indirerek de ön kayıt yapılabilecek.

Meslek eğitimi için kayıtlar başladı
Meslek eğitimi için kayıtlar başladı – ozelkalem.com.tr

ONLİNE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

BUSMEK KURSİYER ŞARTNAMESİ

Başvuru nasıl yapılır?

Kurs merkezlerine kayıt yaptırmak isteyen kursiyer adayları busmek.bursa.bel.tr adresindeki “Online Başvuru” kısmına tıklayarak başvuru yapabiliyorlar. Ya da IOS ve Android tabanlı mobil uygulamasını içerisinde yer alan “Online Başvuru” bölümünden ön kayıtlarını yapabiliyorlar. Ön kayıt için kursiyer TC KİMLİK NUMARASINI girerek, ilgili tüm seçenekleri hatasız ve doğru bir şekilde doldurması gerekiyor. Bilgileri hatalı olan kursiyerlerin kayıtları geçersiz sayılıyor. Ayrıca Merinos Yönetim Merkezi’nden veya 0(224) 254 30 30 numaralı telefon ile eğitimler ve başvurular hakkında bilgi alınabilir.

Başvuruda dikkat edilecek hususlar:

Adayların, bir eğitim dönemi içerisinde en fazla 3 kursa gitme hakkı bulunuyor. Öte yandan, ilk aşamada günü ve saatleri çakışmadığı sürece iki farklı branşa aynı anda gidilebiliyor. İki branştan biri bittiği takdirde üçüncüye de başvurulabiliyor. Ayrıca 2. ve 3. başvurular BUSMEK Merinos Yönetim Merkezi öğrenci İşleri personeli ya da kaydolmak istenilen branşın bulunduğu kurs merkezi tarafından yapılmaktadır. Üçüncü başvuruyu; başvuru yaptığınız kursun, bitiş tarihinden sonra başlayacak olan kursa yapılabiliyor. (Örneğin; “İngilizce A1” kursuna başlayan bir kursiyer, devam eden kursunun bitiş tarihinden sonra başlayacak olan başka bir kursa da başvuru yapabilir.) Başvuru yaparken dersin başlangıç bitiş tarihine dikkat ediniz. Her başvurunuzu kursların başlangıç ve bitiş tarihleri çakışmayacak şekilde yapılması gerekiyor.

Kayıt esnasında tercih yaparken yaş ve cinsiyet durumunuza göre sistem otomatik olarak adayı yönlendiriyor. Başvuru sıralamanız uygun olduğunda branş öğretmeni ile başvurunuzla ilgili ön görüşme için cep telefonunuza SMS gönderilecektir. SMS gönderildiği halde mesajda yer alan ön görüşme tarih ve saatinde ön görüşmeye katılınılmadığında kayıt iptal ediliyor.

Yeni dönem 7 Eylül’de başlıyor

İstihdama yönelik mesleki teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilişim teknolojileri, yabancı dil, kişisel gelişim gibi birçok farklı alanda eğitimler veren BUSMEK 7 Eylül’de kapısını kursiyerlere açacak.

BUSMEK eğitimleri ve yeni açılacak olan kurslar hakkında bilgi edinmek isteyenler resmi web sitemizden bilgi sahibi olabileceklerdir.

Herkesin kendine uygun bir branş bulabileceği BUSMEK’te eğitimlerin grup ve saatleri;

Hafta içi Sabah 09:00 – 12:00

Hafta içi Öğlen 13:00 – 16:00

Hafta içi Akşam 18:00 – 21:00

Hafta sonu Sabah 09:00 – 12:00

Hafta sonu Öğlen 13:00 – 16:00

Hafta içi tam gün 09:00 – 16:00

Hafta sonu  tam gün 09:00 – 16:00

Kesin kayıtlar ne zaman ve nasıl?

Sistem;  kursiyerleri, başvuru yaptıkları tarih ve saate göre otomatik olarak sıralar. Sırası gelen kursiyere mesaj gönderilerek kurs merkezlerine ön görüşme için çağırılır. Telefonunuza gelen kısa mesajın ardından kimlik fotokopinizle birlikte kayıt yaptırılan kurs merkezinde kaydın tamamlanması gerekiyor.

Kayıtlardaki iptal ve değişiklikler

Kayıt olduğunuz branş veya grupları iptal etmek ya da bilgileri değiştirmek için kayıtlı olduğunuz kurs merkezine şahsen gidip düzeltme yapılması gerekiyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler