Özel Kalem
Dağda mahsur kalan vatandaşlar böyle kurtarıldı

Ödemiş Bozdağ’da otobüsleri kara saplanarak mahsur kalan 46 vatandaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Hava kararmadan yapılan zamanında müdahale, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını da önledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mahsur kalan vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. Ödemiş kent merkezinde öğle saatlerinde tur otobüsüyle Bozdağ’a hareket eden 46 vatandaş, yoğun kar ile karşı karşıya kaldı. Zinciri olmadığı için hazırlıksız yakalanan tur otobüsü Bozdağ’dan dönmek isterken kara saplandı ve mahsur kaldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne gelen ihbar üzerine kısa bir süre içerisinde olay yerine gelen AKS ekipleri, sağlık durumunu kontrol ettiği vatandaşları donma ihtimaline karşı 10’arlı gruplar halinde güvenli ve sıcak bir barakaya taşıdı.

Kontrollü bir biçimde merkez yola kadar indirilen otobüs, daha sonra yolcularını da alarak Ödemiş yönüne doğru devam etti. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin zamanında müdahalesi, 46 yolcunun hava kararmadan kurtarılmasını sağlayarak herhangi bir olumsuzluğun yaşanmasını önledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sanayinin kalbi yüzünü güneşe döndü