Trabzon Ortahisar Belediyesinin örnek projesi olan “Ekopark” ağustos ayında açılacak. Park, kentin bitki müzesi hüviyetine sahip olacak.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Beşirli sahilinde yapımı devam eden Ekopark’ta incelemelerde bulundu. Ekopark’ın ağustos ayında tamamlanacağını belirten Başkan Genç, “Projenin bitmesiyle birlikte Ekopark Trabzon’un bitki müzesi hüviyetine sahip ilk parkı olacak” dedi.

Ağaçların arasında yürüyüş yolu

Ekopark’ta ağaçların arasından geçirilen yürüyüş yolunda gezinti yapan Başkan Genç, “Ekoparkımız, Ortahisar’ın güzel doğasına güzellik katacak örnek bir proje olacak. İlçemizde her daim dile getirdiğimiz gibi yeşil alanları artırmak için büyük ve küçük ölçekli birçok park yapıyoruz. Bu parkımız bunlardan kapsamı itibarıyla farklı bir proje oldu. Öncelikle sahilde inşa edilmesini çok önemli buluyorum. Sahile gelen vatandaşlarımızı yeşille buluşturacak, aileleriyle daha keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak çok güzel bir dinlenme ve eğlenme alanı oluşacak. Havuzuyla, ahşap kulübesiyle ve mobilyalarıyla parkımız çoluk-çocuk, yaşlı-genç herkes için cazibe merkezi olacak. Çocuklar ağaçlarla, toprakla buluşacak ve tabiat sevgisi kazanacaklar. Ağaçların arasında inşa ettiğimiz ve yüksekliği ağaçların yarı boyuna kadar ulaşan yürüyüş yolu da şehrimiz için bir ilk olacak. Vatandaşlarımız ağaç dalları arasında adeta onlara dokunarak, ağaçlarla iç içe gezintinin keyfini çıkaracak” diye konuştu.

????????????????????????????????????
Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ümraniye Belediyesi el attı, Dudullu Spor Tesisi yenilendi