Karaman’da gerçekleştirdiği yatırımlarla şehrin çehresini değiştiren Karaman Belediyesi, sosyal belediyecilik örneklerinin en güzel yaşandığı sosyal tesislere bir yenisini daha ekliyor. Osmangazi Mahallesi’ne yapılması planlanan Hanımlar Lokalinde çalışmalar başladı.
Geçtiğimiz ay ihalesi gerçekleştirilen, Osmangazi Mahallesi’ne yapılması planlanan Hanımlar Lokali’nde yüklenici firmaya yer tesliminin yapılmasının ardından çalışmalar başladı. Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; yalnızca fiziki olarak değil sosyal yönlerden de Karaman halkının refahını artırmayı hedeflediklerini kaydetti. Başkan Çalışkan Osmangazi Mahallesi’nde yapımına başlanan Hanımlar Lokali ile ilgili şu bilgilere yer verdi: “Ev işlerinin verdiği yorgunluğu atmak isteyen veya öğrendiği işler ile aile bütçesine katkı sağlamak isteyen hanım kardeşlerimiz için hizmete sunduğumuz Hanımlar Lokallerine bir yenisini daha ekliyoruz.
Hanımlar burada seçtikleri branşlara göre hem el becerilerini geliştiriyor, hem de sosyalleşerek ev işlerinin verdiği stresten kısa sürede olsa uzaklaşıyorlar. Osmangazi Mahallemiz de bulunan, 1942 metrekare alan üzerinde 350 metrekare kapalı alana sahip olan Hanımlar Lokali Karamanımıza hayırlı olsun” dedi.01112016135942

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Robot Turnuvası Ankara'yı gururlandırdı