Ana SayfaGündemÖzelkalem yerel yönetimlerin ortak bir yayın organı oldu

Özelkalem yerel yönetimlerin ortak bir yayın organı oldu

Özelkalem yerel yönetimlerin ortak bir yayın organı oldu..

“Yerel yönetimlerin birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmasına, zaman zaman birbirlerine örnek olmasına da yol açan dergi yerel yönetimlerin ortak bir yayın organı haline gelmiştir. Derginin önemli katkılarından biri de belediye hizmetlerinin kent yaşamındaki önemini yayımlayarak kentliye anlatmasıdır.”

Öncelikle Özelkalem Dergisinin varoluşunun on beşinci yılı nedeniyle başta sayın Erengül Bilenser olmak üzere tüm Özelkalem ailesini kutluyorum. Özellikle derginin yerel yönetimler arasında rekabeti sağlama konusundaki başarısı, ayrıca yerel yönetimlerin yaptıkları hizmetleriyle ilgili olarak birbirlerinden haberdar olmasına yardımcı olması belediyecilik kültürümüz yönünden son derece önemlidir.

Ve bu kamusal hizmeti yerine getirirken siyaset üstü bir yaklaşımı seçmiş olması da ayrıca takdire şayandır. Yerel yönetimlerin kamuya hizmette adeta birbirleriyle yarışmalarının aracısı olan dergi Türkiye’de demokrasinin gelişmesine katkıda bulunmuş ve halen de bulunmaktadır.

Bu yarışma bir anlamda yerel yöneticilerin günlük, çoğu kez içi boş politikalarla değil de, kamu yararına yaptıkları icraatlarla görevlerini sürdürebileceklerini göstermiştir.

Yerel yönetimlerin birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmasına, zaman zaman birbirlerine örnek olmasına da yol açan dergi yerel yönetimlerin ortak bir yayın organı haline gelmiştir.

Derginin önemli katkılarından biri de belediye hizmetlerinin kent yaşamındaki önemini yayımlayarak kentliye anlatmasıdır. Dolayısıyla kentliyle yönetim arasındaki ilişkiyi sürekli canlı tutmuş, kentlileşme sürecinin hızlanmasına ve katılımcı demokrasinin sağlanmasına yardımcı olmuş ve olmaktadır.

Sayın Erengül Bilenser’i tekrar kutlar, Özelkalem Dergisine daha nice 15 yıllar dilerim.

Prof. Dr. Mete Tapan | Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Seçici Kurul Üyesi

#özelkalem #metetapan

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

►12. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni

Özelkalem Dergisi 15. Yıl Özel Sayısı’nı Gururla Sunar..  ►Abone ol

►İzle Türkiye!  ►Abone ol

Özelkalem tv Türkiye’nin ilk yerel yönetim televizyonu Özelkalem.tv, yerel yönetimlerin tarafsız, yaygın, katılımcı, etkin mecrası olmak üzere kuruldu. Bütün yerel yöneticilerin kendi televizyonu gibi görebileceği, bütün kentlerin kendini gösterebileceği bir televizyon kanalı. #özelkalem#yerelyönetim#belediyebaşkanları►

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla