Osmangazili Güreşçiler Kırkpınar’da İddialı

Bu yıl 655’incisi düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde mücadele edecek Osmangazi Belediyespor Güreş takımı sporcuları, hedeflerinin Bursa’ya madalya ile dönmek olduğunu söyledi.

22 Temmuz Cuma günü başlayacak olan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 8 farklı kategoride mücadele edecek olan Osmangazi Belediyespor Güreş takımı, hazırlıklarını tamamlayarak yola çıktı. Ata sporumuz güreşte adını Türk güreş tarihin e yazdıran milli sporcularımızdan Reşit Karabacak gözetiminde turnuvaya hazırlanan 12 kişilik Osmangazi Belediyespor güreş takımı sporcuları, Minikler 1 ve 2, Teşvik, Tozkoparan, Ayak, Deste, Küçük Orta ve Büyük Orta’da branşlarında mücadele edecek.

Minder ve Yağlı güreşte Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan ve Osmangazi Belediyespor Güreş takımının başında bulunan Dünya ve Avrupa şampiyonu güreşçimiz Reşit Karabacak, bu yıl ikinci kez katıldıkları Kırkpınar’da hedeflerinin kürsü olduğunu söyledi. Karabacak, “Geçtiğimiz yıl ilk kez katıldığımız Kırkpınar’da 3 kategoride çeyrek final, bir kategoride ise final maçı yaptık. Mayıs ayından itibaren yürüttüğümüz hazırlıkları tamamladık. Altyapıdan yetiştirdiğimiz sporcularımızla katıldığımız Kırkpınar’da hedefimiz, Osmangazi’yi en iyi şekilde temsil edip madalyalarla dönmek. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a, verdiği destekler için çok teşekkür ediyorum” dedi. Güreş takımı antrenörlerinden Memiş Katmerlikuyu, Reşit Karabacak gözetiminde 4 yıldır yürüttükleri düzenli çalışmanın sonucunda, Türk Milli Güreş Takımına 2 sporcu verdiklerini söyledi. Erkan ve Emre Şahin kardeşlerden 47 kiloda Türkiye şampiyonu olan Emre Şahin’in, önümüzdeki ay gerçekleştirilecek Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğini söyledi.
kırkpınar 1Osmangazi Belediyesi olarak spora çok ciddi yatırım yaptıklarını söyleyen Başkan Mustafa Dündar, yaptıkları tesis ve alt yapı yatırımlarının ardından gelen başarıların kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Başkan Dündar, “Hentbol, juda, atletizm, yüzme, batminton ve güreş gibi, gerek ferdi, gerek takım sporlarında elde ettiğimiz başarılar, bizleri son derece mutlu ediyor. Türk sporuna uzun süre hizmet edecek, ülkemizi ulusal ve uluslar arası arenada başarıyla eden sporcularımız, gençlere imkan tanındığında ne kadar başarılı olacaklarının birer örneği. Güreş, aynı zamanda bizim ata sporumuz. Bu yıl 655’incisi düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerine katılan sporcularımıza başarılar diliyorum

İnceleyin:  Bakan Kurum Gümüşhane’ye müjdeler verdi  

 

Facebook Yorumları