Ana SayfaGündemMANİSA’NIN GÖZDESİ: ŞEHZADELER PARK

MANİSA’NIN GÖZDESİ: ŞEHZADELER PARK

Şehzadeler Belediyesi tarafından, yapım çalışmaları tamamlanan Manisa’nın en önemli projelerinden biri olan Şehzadeler Park’ta kapılar halka açıldı. Şehzadeler Park alanında incelmelerde bulunan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, burada yaptığı açıklamada parkın vatandaşların kullanımına açıldığını ifade etti.

Manisalıların sabah 09.00 Akşam 22.00 saatleri arasında parkı gezebileceğini ifade eden Başkan Çelik “Şehzadeler Belediyesi olarak Manisamıza kazandırdığımız en önemli projelerimizden olan Şehzadeler Park projemizde yapılan son çalışmaları yerinde inceliyoruz. Yaklaşık 18 Milyon liralık bir yatırım. Manisamızın, belki de Ege Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi. Şehzadeler Park alanımızda Manisa’da ki ve Türk İslam Dünyasında ki 32 adet önemli tarihi eserlerinin bulunduğu Minia Şehzadeler, 478. Yıllık bir gelenek olan Mesir ’in atılma anının canlandırıldığı Dioramik Mesir Müzesi ve çocuklarımızın keyifle gezebileceği çizgi film kahramanlarının bulunduğu Masal Parkımız olacak.Yürüyüş yolları Şehzade Figürleri ile birçok temanın bir arada bulunduğu bir park.  Bu alan Manisamıza Kültür ve Sanatın merkezi olarak hizmet verecek. Bu alanda ki çalışmaların tamamlanması için uzun süre çalıştık. Şükürler olsun ki buradaki çalışmalarımız tamamlandı ve Şehzadeler Park 30 Aralık itibarı ile kapıların halkımıza açmış durumda. Bundan sonra halkımız istedikleri zaman Şehzadeler Park’a gelebilir ve burayı rahatlıkla gezebilirler. Hem Tarihi eserleri gezip hemen yanlarında bulunan bilgilendirme levhalarından bilgi sahibi olabilirler, hem de Masal Park’ta çocuklarını rahatlıkla gezdirebilirler.

Aynı zamanda Dioramik Mesir Müzemizde Mesir ‘in 478 yıl önceki saçılma anını birebir yaşayarak müzemizi de ziyaret edebilirler. Şehzadeler Parkımızın açılış törenini önümüzdeki günlerde büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleştireceğiz. Ancak Şehzadeler park şuan itibarı ile Manisa halkının hizmetine sunulmuştur. Hemşerilerimiz sabah 09.00 Gece 22.00 saatleri arasında huzurlu bir şekilde burayı gezebilirler. Vatandaşlarımızdan gelecek olan taleplere göre ziyaret saatleri ile ilgili yeni düzenlemelerde yapabileceğiz. Ayrıca bu alan yaz aylarında daha geç vakitlere kadar halkımıza hizmet verebilecektir” dedi. 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla