SEMPOZYUM: SANATTA GELENEK, GELENEKTE SANAT

(12- 13 Ekim 2016 Çarşamba – Perşembe) 

Ümraniye Belediyesi, sempozyumlarına bir yenisini daha ekleyerek, Türk sanatının gelenekle ilişkisi konusunda alanında uzman hoca ve akademisyenlerle birlikte Sanatta Gelenek Gelenekte Sanat konulu bir sempozyum düzenliyor.

cut8hobwiaann8tSempozyumumuz, son elli yıldan beri hem sanat pratikleri hem de sanat düşüncesi açısından önem kazanan “gelenek” kavramı etrafında gelişen tartışmaları, yorumları ve bunların sonuçlarını değerlendirmeyi amaçlıyor. Bu değerlendirmelerin ayrıca çağdaş sanat deneyimlerinin ülkemizde “geleneksel sanatlar” olarak adlandırılan Görsel Sanatlar, Edebiyat, Müzik ve Mimari alanlarıyla olan ilişkisini kurarak sanat eğitiminin yanı sıra sanat ve düşünce ilişkisine yeni bir bakış açısı kazandırmasını da hedefliyoruz.

Bir Toplumsal Hafıza Mekanizması Olarak Gelenek ve Sanat, Gelenekselden Çağdaşa, Toplumların Modernleşme Süreçlerinde Gelenek ve Sanat, Modern Toplumlarda Geleneksel Sanatın İşlevleri, Kutsal, Sanat ve Gelenek İlişkisi, Gelenek Teorileri ve Sanat, Muhafazakârlık ve Sanat gibi konuların ünlü sanatçı ve hocalar tarafından değerlendirileceği sempozyum; Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Edebiyat fakültelerinin destekleriyle düzenlendi.

12 Ekim’de Ümraniye Crowne Plaza’da, saat 10.00’da açılışını yapacağımız sempozyumumuzun açılışı Crowne Plaza’da, oturumları ise Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi- Güzel Sanatlar Fakültesi’nde gerçekleşecek.

Türk sanatının önemli bir noktasının ayrıntılarıyla inceleneceği, edebiyat ve sanat camiasının nabzını tutacak sempozyumumuzun açılışında sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Teşriflerinizi bekleriz.

PROGRAM: 

Tarih: 12.10.2016/ Çarşamba
Saat:   10.00
Yer:   Crowne Plaza Hotel, Ümraniye 

İRTİBAT TEL
0 216 443 56 00 (1166)
Mehmet Fatih Çetin: 0 536 396 71 68

SEMPOZYUM DÜZENLEME KURULU
Hasan CAN / Ümraniye Belediye Başkanı
Fatih ANDI / Prof. Dr. (FSMVÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı)
Hüsrev SUBAŞI / Prof. Dr. (FSMVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı)

İnceleyin:  Özgüneş, Koronavirüs'te Doğru Bilinen Yanlışları Açıkladı

YÜRÜTME KURULU

Betül BİLGİN / Öğr. Gör.
Emre ERKOVAN / Ümraniye Belediyesi Kültür Müd.
Fırat DİKER / Yrd. Doç. Dr.
Latife AKTAN ÖZEL / Yrd. Doç.
Aykut ÖZBAY / Yrd. Doç.
Sadık ALTINOK / Yrd. Doç.
Mustafa N. ÇELEBİ / Yrd. Doç. Dr.
Şerif ESKİN / Arş. Gör.
Türkân ÖZTÜRK / Ümraniye Belediye Başkan Yard.
Ülkü GEZER / Yrd. Doç.
Yasemin ERENGEZGİN KAFKAS / Yrd. Doç.
Zeynep GEMUHLUOĞLU / Doç. Dr.
Zeynep K. ŞEREFOĞLU DANIŞ / Yrd. Doç. Dr.

cut4yqcwiaamfvc

 

 

Facebook Yorumları