Sincanlı üreticiler, bahçelerindeki daldan kopardıkları meyve ve sebzeleri Köylü Pazarı olarak da bilinen “Üretici Pazarı”nda vatandaşlarla buluşturuyor. Sincan Belediyesi tarafından kurulan pazarlar haftanın dört günü Sincan’ın farklı noktalarında hizmet veriyor. Vatandaşa daha organik bir alışveriş imkanının sağlandığı Sincan Üretici Pazarları Ankara’nın her köşesinden büyük ilgi görüyor.

Sincanlı üreticilerin kendi emekleriyle yetiştirdiği ürünler Sincan Belediyesinin kurduğu “Köylü Pazarı”nda tüketiciyle buluşuyor. Sincan’ın üreticileri her hafta salı Mevlana Mahallesi, her çarşamba İlksan TOKİ, her cuma Osmanlı Mahallesi ve her cumartesi Yenikent merkez pazarında kurulan özel pazarlarda ürünlerini satışa çıkarıyor. Üretici sertifikalı yetiştiricilerin kendi tarlalarında yetiştirdikleri katkısız ve doğal ürünlerin satıldığı pazarlarda, mevsimlik sebze ve meyveler tezgahları süslüyor. Sincan Belediyesi yerel üretimi teşvik etmek amacıyla üreticilerden pazaryeri ücreti almıyor. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür eden üreticiler, yerel üretime desteklerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

ANKARANIN HER YANINDAN BÜYÜK İLGİ

Köylü Pazarı’na sadece Sincan’da değil, Ankara’nın dört bir yanında yaşayanlar büyük ilgi gösteriyor. Organik ürünlerin tüketiciyle buluştuğu Köylü Pazarı olarak da bilinen Üretici Pazarı’ndan alışveriş yapmak için binlerce vatandaş Sincan’a geliyor. Durumdan oldukça memnun üreticiler ise tüm Ankaralıları Sincan’a davet ediyor.

KATKISIZ VE DOĞAL ÜRÜNLER

Katkısız olarak yetiştirdikleri ürünleri Köylü Pazarı’nda satışa sunduklarını anlatan Arslan Demir, “Sincan Belediyemizin üretici köylülerimize desteği bizi çok memnun ediyor. Pazarda kendi ürettiğimiz doğal ve katkısız ürünlerimizi tüketiciyle buluşturuyoruz” dedi. Yenikent’te tarımla uğraşan Fadime Aydoğdu da “Burada sattığım bütün ürünleri kendi tarlamda yetiştiriyorum. Kendi ellerimle katkısız olarak yetiştirdiğim domatesi, biberi, patlıcanı, kabağı bu pazarda vatandaşlara sunuyorum” diyerek tüm Ankaralıları Sincan Köylü Pazarı’na davet etti.

DAHA LEZZETLİ DAHA HESAPLI

İnceleyin:  'Halfeti Meyve Yemekleri Festivali' yoğun ilgi gördü

Vatandaşlar da köylü pazarından alış veriş yapmanın keyif verdiğini belirterek bu pazarlarda semt pazarlarına göre daha lezzetli ve hesaplı ürünleri bulabildiklerini dile getirdi.
Doğal sebze ve meyve üretimini desteklediklerini söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Pazarlar sayesinde hem üretici kazanıyor hem de vatandaşlarımız daha sağlıklı ürünler tüketiyor. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ürünler tüketmeleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Pazarların bu denli rağbet görmesi bizleri de ziyadesiyle memnun ediyor” diye konuştu.
_HSB2175

Facebook Yorumları