Ana SayfaGündem'Sosyal Market' binlerce ailenin hayatına dokunuyor

‘Sosyal Market’ binlerce ailenin hayatına dokunuyor

Döşemealtı Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında faaliyete geçirdiği Sosyal Market hizmetleriyle örnek oluyor. Projeyle, son 3 yılda yaklaşık 1800 aileye binlerce kıyafet yardımı yapıldı. 

ANTALYA – Döşemealtı Belediyesi, daha önce okul, belediye binası ve son olarak da ek hizmet binası olarak kullanılan Yeşilbayır mahallesindeki 3 katlı binayı Kültür ve Sosyal İşler Merkezi’ne dönüştürdü. Kültür ve Sosyal İşler Merkezi’nde ihtiyaç sahipleri için özel olarak oluşturulan Sosyal Market, hizmetleriyle toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkı sağlıyor.

Sosyal Market bağışlarla faaliyet gösteriyor

Vatandaşlardan bağış olarak alınan kullanılabilir nitelikteki ikinci el ve yeni kıyafetlerden çocuk oyuncaklarına, ayakkabıdan çocuk kıyafetlerine kadar birçok ürün ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Döşemealtı Belediyesi Sosyal Market’te 2019 yılı içerisinde 550 aileye binlerce kıyafet, 100 aileye de eşya yardımı gerçekleştirildi. 10 tekerlekli sandalye ile 15 hasta yatağı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Sosyal Market aracılığıyla son 3 yılda 1800 aileye binlerce kıyafet yardımı gerçekleştirildi. Aynı süreçte ihtiyaç sahibi ailelere eşya yardımları da sürdürüldü. Hastaların daha rahat ve konforlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi için 50 hasta yatağı ile 30 tekerlekli sandalye hasta ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Başkan Genç: Önemli bir misyonu yerine getiriyor

Sosyal projelerden biri olan Sosyal Market’in önemli bir misyonu yerine getirdiğini söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Marketimiz işleyişini bağışlarla sürdürüyor. Her yaştan her kesime hitap eden kullanılabilir nitelikteki eşyalar bağış olarak kabul ediliyor. Burada her vatandaşımızın gönül zenginliği yatıyor. Vatandaşlarımız bize de büyük destek veriyor. Halkımızın böyle kalıcı ve anlamlı bir hizmete destek vermeleri hem heyecanımıza güç veriyor hem de binlerce aileye ulaşmamıza vesile oluyor” dedi.

Sosyal Market2

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar