Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), son 4 yılda Türkiye genelindeki 808 belediyeye toplam 823 araç ile 5 mobil mutfak hibe ederek kırılması zor bir rekora imza attı.

Türkiye Belediyeler Birliği, 2014-2017 yılları arasında Türkiye genelindeki belediyelere yaptığı yardımları daha da arttırdı.TBB; son 4 yılda kendi bütçesinden, aralarında AK Parti’li, CHP’li, MHP’li ve terör suçu nedeniyle başkan görevlendirilen belediyelerin bulunduğu 808 belediyeye toplam 823 araç hibe etti. Hibe edilen araçlar ile mobil mutfakların maliyeti 214 milyon 188 bin lirayı buldu.

Hibe edilen araçlar; İtfaiye Aracı, Yol Süpürme Aracı, Kepçe, Çöp Kamyonu, Kamyon, Kanal Açma Aracı, Ekskavatör, Ağaç Dikme Aracı, Tuzlama Aracı, Traktör, Vidanjör, Hasta Nakil Aracı, Cenaze Aracı, Engelli Aracı, Hizmet Aracı gibi çok çeşitlilik gösterdi. TBB, bu araçların yanı sıra 5 ayrı belediyeye de mobil mutfak verdi.Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) bu kapsamda 2017 yılında da ülke genelindeki belediyelere 224 araç yardımı yaptı ve bütçe imkanları ölçüsünde bu yardımlar devam edecek.

Araçların 46 tanesi, Ankara’da Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen TBB toplantısında ilgili belediyelere teslim edildi.Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Problemi, orada yaşayan biri olarak bilirsiniz. Takılan taşı bilirsiniz. Bu bakıma yerelden yönetimin gelişmesi demek ülkenin gelişmesi demektir” diye konuştu.Topbaş; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Batma Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kalecik Belediye Başkanı Filiz Ulusoy’a belediyelerine verilecek olan araçların anahtarlarını teslim etti ve “Hayırlı olsun” dedi.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Antik çağın metropol kenti, Artemis'in yurdu Efes